Pie Rīgas domes protestē pret Lucavsalas mazdārziņu nodošanu stadiona būvniecībai

Šodien vairāk nekā pussimts cilvēku piketēja pie Rīgas domes, lai protestētu pret mazdārziņu Lucavsalā nodošanu nacionālā futbola stadiona būvniecībai, novēroja aģentūra LETA.

Piketētāji rokās turēja plakātus ar uzrakstiem “Atstājiet šo zemi dzīvu mūsu bērniem un mazbērniem”, “Lucavsalas dārzs ir mūsu dzīve. Nav dārza, nav dzīvības”, “Futbols – laba lieta, Lucavsalā nav tam vieta”, “Attīstīt, nevis aizvietot”.

Pie protestētājiem bija iznākusi domes vadība, tostarp Rīgas mērs Vilnis Ķirsi (JV), vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA) un vairāki deputāti.

Kā novēroja aģentūra LETA, protesta akciju vērot bija atnācis arī Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko. Viņš gan pie protestētājiem nepienāca, bet notiekošo vēroja pa gabalu.

Piketu rīkoja biedrība “Daugavkrastu dārzi”. Piketa mērķis bija protestēt pret futbola stadiona būvēšanu Lucavsalā. Kā aģentūru LETA informēja biedrībā, tā aicina atlikt lēmuma pieņemšanu par zemesgabala Lucavsalā nodošanu bezatlīdzības lietošanā Latvijas Futbola federācijai (LFF).

Tā aicina uzdot LFF precizēt stadiona projektēšanas darba uzdevumu, nosakot konkrētu stadiona sēdvietu un nepieciešamo autostāvvietu skaitu, kā arī optimizēt stadionam nepieciešamo zemesgabala platību.

Biedrības “Daugavkrasta dārzi” ieskatā, pēc šīs informācijas aktualizēšanas jāatjauno stadiona būvniecībai pieejamo zemesgabalu saraksts. Turklāt esot jānolīgst neatkarīgs pilsētplānošanas konsultants, kurš veiktu neatkarīgu izpēti par labāko vietu stadiona būvniecībai.

Biedrības ieskatā domei jālemj par Lucavsalas kā apstādījumu teritorijas bez apbūves tiesībām saglabāšanu nākotnē, veicot attiecīgos grozījumus Rīgas pilsētas attīstības plānā.

Jau ziņots, ka 2.aprīlī Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē tika atbalstīts lēmumprojekts par desmit hektāru liela zemesgabala nodošanu bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem LFF nacionālā futbola stadiona būvniecībai Lucavsalā.

Gala lēmumu par zemes piešķiršanu bezatlīdzības lietošanā LFF šodien plāno pieņemt Rīgas dome.

Lasiet arī: “Man riebjas, ka Krievija brauc ar koncertiem uz Latviju”. Kāpēc Rīgā uzstājas Krievijai lojālie mūziķi?

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas