Pierīgas veloceliņos trijos gados ieguldīs 34.5 miljonus eiro

Satiksmes ministrija (SM) ziņo, ka otrdien, 7. februārī, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos Ministra kabineta noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā «īsteno un uzrauga Atveseļošanās fonda investīciju maģistrālās veloceļu infrastruktūras attīstībai Rīgas metropoles areālā».

Atbilstoši SM sagatavotajiem noteikumiem, līdz 2026.gada 31.maijam ir plānots attīstīt maģistrālo veloceļu infrastruktūru – no jauna izbūvēt vai atjaunot veloceļus vismaz 60 km garumā Rīgā un Pierīgā. Metropoles areālā veloceļu infrastruktūra ir attīstīta fragmentāri, jo trūkst vienota velotransporta satiksmes tīkla. 

ES Atveseļošanās fonda investīcijas 34,5 miljonu eiro apmērā paredzētas piecu prioritāro veloceļu maršrutu attīstībai:

Rīga – Carnikava, Rīga – Ulbroka, Rīga – Ķekava, Rīga – Babīte – Piņķi, Rīga – Mārupe.

Finanšu līdzekļi tiks piešķirti pašvaldībām, kuru teritorijās tiks attīstīta veloceļu infrastruktūra – Rīgas valstspilsētas pašvaldībai, Ropažu novada, Ķekavas novada, Mārupes novada un Ādažu novada pašvaldībām.

Veloceļu infrastruktūras attīstība ietilpst «pasākumu kopumā SM īstenotajā Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas zaļināšanas reformā», kurā kopumā plānots ieguldīt 295 miljonus eiro lielu AF finansējumu.

«Rīga un Pierīga ir pakļautas vislielākajai transporta intensitātei Latvijā, tāpēc jo īpaši svarīgi ir radīt iespējas, lai iedzīvotāji varētu ērti pārvietoties ar velosipēdiem. Viena no manām prioritātēm, ieņemot satiksmes ministra amatu, ir mikromobilitātes attīstīšana visā Latvijas teritorijā,» mediju relīzē pauda satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.

Lasiet arī: Vitenbergs skaidro iespējas lauzt līgumus ar pasažieru autopārvadātāju karteli

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas