Plūdos kokapstrādes lieluzņēmumā izplūst motoreļļa

Valsts vides dienests (VVD) ziņo, ka, turpinoties plūdiem Jēkabpilī, jau vairākas dienas applūdusi SIA Ošukalns kokapstrādes ražotnes teritorija Bebru ielā 104A. Tādēļ tur notikusi motoreļļas noplūde 1000 litru apjomā. 

Operatīvi rīkojoties, Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests (VUGD) ar bonu palīdzību ir noplūdi norobežojis. Aktīvi tiek meklēti arī citi risinājumi vides piesārņojuma novēršanai. Uzņēmumam ir izsniegta B kategorijas piesārņojošās darbības atļauja, un teritorijā atrodas naftas produkti, eļļas, motoreļļas un citas bīstamas vielas.

Pati SIA Ošukalns informē, ka sestdienas, 14.janvāra, plūdos, pārtraukta darbība teju visā uzņēmuma teritorijā Bebru ielā 104, visplašāk ciešot lielākajai zāģētavai un taras sagatavju nozarei. Tās arī pirmdien, 16.janvārī, bija ir pilnībā apturētas, savukārt pārējās nozares «darbību turpina pilnvērtīgā vai daļējā režīmā». ūdens atsūknēšanas uzņēmuma teritorijā tiek atsūknēts ūdens un novērstas plūdu radītā sekas likvidēšanas.

Kokapstrādes lieluzņēmums vēsta, ka «apņemas darīt visu iespējamo, lai saglabātu ietekmēto ražošanas nozaru darbinieku noslodzi citās uzņēmuma sfērās – vai arī citādi risinot plūdu izraisīto piespiedu dīkstāvi», un izsaka pateicību glābšanas darbu veicējiem.

Motoreļļas izplūdi uzņēmums nepiemin.

Ņemot vērā, ka plūdu rezultātā vienmēr rodas vides piesārņojums, VVD jau kopš 11.janvāra informēja visus Jēkabpils uzņēmumus, kuriem izsniegtas atļaujas un C apliecinājumi, par «nepieciešamo preventīvo pasākumu veikšanu saistībā ar plūdiem pilsētā, lai novērstu vai, ja tas nav iespējams, samazinātu vides piesārņošanu vai tās risku, kā arī avāriju risku».

SIA Oškalns nodarbojas ar mežu izstrādi, kokapstrādi un ceļu būvi, tāpat tās darbības virzieni ir dabīgo izrakteņu ieguve, asfaltbetona ražošana, nekustamie īpašumi, kravas auto rezerves daļu tirdzniecība un serviss, siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana. Uzņēmums 2021.gadā strādājis ar 67 miljonu eiro apgrozījumu (firmas.lv). 

Lasiet arī: Jēkabpilī plūdu situācijā ir «trausli» uzlabojumi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas