Progresīvajiem Rīgas domē atšķirīgs redzējums par turpmāko koalīcijas sarunu formātu

Rīgas domes frakcijai Par/Progresīvie (PP) joprojām ir no bijušajiem koalīcijas partneriem atšķirīgs redzējums par turpmāko domes koalīcijas veidošanas sarunu formātu.

Šodien partija Progresīvie izplatīja paziņojumu, ka aicināja Jauno vienotību (JV), Nacionālo apvienību/Latvijas Reģionu apvienību (NA/LRA) un Kods Rīgai (KR) uz divpusējām sarunām par Rīgas domes koalīciju.

Visas tikšanās plānots organizēt rātsnama Par!/Progresīvie frakcijas telpās.

Otrdien, 25.jūlijā, plkst.11 Progresīvie cer tikties ar JV, ceturtdien, 27.jūlijā, plkst.11 – ar KR, un piektdien, 28.jūlijā, plkst.11 – ar NA/LRA.

Savukārt pārējie koalīcijas partneri, kuri sevi uzskata par vienotu jaunās koalīcijas kodolu, kam pienāktos Rīgas mēra amats, aģentūrai LETA pauda, ka stingri turas pie visu četru pušu kopējām sarunām.

Vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA) medijiem teica, ka, viņa ieskatā, sarunas jāturpina visiem koalīcijas partneriem kopā.

Lai gan NA/LRA frakcijā vēl nav izskatīts PP piedāvājums, Ratnieks domā, ka pareizāk būtu turpināt tikties visām partijām kopā, bet, ja ir kādas individuālu sarunu vēlmes, frakcijas izskatīšot iespēju tikties ar PP arī atsevišķi.

Domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (KR) pauda, ka trīs Rīgas domes koalīcijas frakcijas tupina turēties kopā. Arī pēc iepriekšējām saunām tās pauda, ka nākamā visu četru pušu tikšanās tiek plānota nākamotrdien, 25.jūlijā, plkst.11.

Ozola uzsvēra, ka viņa vēlas turēties pie šī formāta – četru partiju tikšanās divas reizes nedēļā.

Taču viņa atzina, ka, visticamāk, KR nenoraidīs arī divpusējās sarunas, taču no “četrinieka formāta” sarunām atkāpties neesot plānots.

“Mēs apzināmies, ka šis var būt mēģinājums šķelt triju partiju kopu, kas paziņojusi par iniciatīvas uzņemšanos Rīgas domes koalīcijas veidošanā,” izteicās Ozola.

Savukārt JV frakcijas vadītājs Olafs Pulks aģentūrai medijiem sacīja, ja Progresīvajiem ir vēlme runāt atsevišķi, tad to nebūtu labi noraidīt, jo, iespējams, ka viņiem ir kādas individuālas vēlmes.

Vienlaikus šodienas paziņojums Pulkam sākot izskatīties pēc laika novilcināšanas, jo ar vienu frakciju Progresīvie vēlas runāt otrdien, ar otru divas dienas vēlāk, bet ar trešo – piektdien, “un nedēļa būs pagājusi”.

 

“Ja ir vēlme iet uz ārkārtas vēlēšanām, tad tā var darīt,” teica Pulks.

Kā ziņots, ceturtdien notika iepriekšējās četru politisko spēku sarunas, kurās trīs vicemēru pārstāvētie politiskie spēki paziņoja, ka uzskata sevi par nākamās koalīcijas kodolu un piedāvāja PP vicemēra amatu.

JV, NA/LRA un KR uzskata, ka tieši viņu blokam pienāktos tiesības virzīt nākamo Rīgas mēru, kamēr PP tiek piedāvāts virzīt vicemēra amata kandidātu. Vienlaikus šīs partijas noraidīja visus PP priekšlikumus – samazināt vicemēru skaitu no trim līdz vienam un pārdalīt atbildības sfēras, JV atņemot atbildību par satiksmes jomu.

Neraugoties uz atšķirīgiem nākotnes redzējumiem, PP pauda, ka cer vienoties ar partneriem par kopā darāmajiem darbiem un, ja tas izdosies, tad 23.augusta domes sēdē varētu notikt balsojums par galvaspilsētas mēru.

Kā ziņots, visas kādreizējās koalīcijas frakcijas paziņojušas, ka neviena politiskā spēka interesēs nav ārkārtas vēlēšanas, līdz ar to notiks sarunas, lai vienotos par turpmāko sadarbību.

Koalīcijas šķelšanās notika pēc konflikta par Satiksmes departamenta darba izvērtēšanu. Konflikta rezultātā mērs Mārtiņš Staķis (PP) paziņoja par atkāpšanos no Rīgas mēra amata. Pēc disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas ziņojuma disciplinārlieta pret Satiksmes departamenta amatpersonām ir izbeigta bez rezultāta.

Lasiet arī: BNN vaicā | VARAM nejauksies RD konfliktā, ļoti cer Sprindžuks

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas