Puzikovam par policijas informācijas nodošanu šovbiznesa kolēģim piespriež naudas sodu

Rīgas pilsētas tiesa pērnā gada beigās “dziedošajam policistam” Nikolajam Puzikovam par neizpaužamu ziņu izpaušanu piespriedusi naudas sodu 6 200 eiro apmērā.

Pilns spriedums lietā tiks sagatavots 16.janvārī, un to varēs pārsūdzēt apgabaltiesā.

Puzikovs apsūdzēts pēc Krimināllikuma 329.panta, proti par tādu neizpaužamu ziņu, kas nav konfidenciāla, slepena vai sevišķi slepena informācija, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kura bijusi brīdināta par ziņu neizpaušanu vai kura saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu.

Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) iepriekš rosināja sākt kriminālvajāšanu pret kādu Rīgas reģiona pārvaldes teritoriālās struktūrvienības amatpersonu par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu privātpersonai.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā IDB noskaidroja, ka amatpersona, izmantojot dienesta pienākumu pildīšanai paredzētās informācijas sistēmas, ieguva informāciju par tai zināmas personas atrašanos meklēšanā kādā policijas lietvedībā esošā kriminālprocesā un iegūto informāciju izpauda minētajai privātpersonai. Informācijas izpaušanas rezultātā tika apgrūtināta pierādījumu iegūšana kriminālprocesa mērķu sasniegšanai.

Minētajai Valsts policijas amatpersonai saistībā ar notikušo ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp, uz laiku aizliegums pildīt noteikta amata pienākumus.

Iepriekš laikraksts “Latvijas Avīze” vēstīja, ka Puzikovs kādam reperim atklājis, ka viņš izsludināts meklēšanā. Pēc “Latvijas Avīzes” ziņām, šovbiznesā strādājošajam vīrietim “pašam vien zināmu apsvērumu dēļ” bija radušās aizdomas, ka viņš varētu būt izsludināts policijas meklēšanā, tāpēc viņš vērsies pēc palīdzības pie Puzikova, kurš, lai izpalīdzētu reperim, izmantojot sev pieejamās datubāzes, pārliecinājies, ka tā tiešām ir, un informējis viņu par to, tādējādi dodot iespēju sagatavoties procesuālajām darbībām, lai advokāta pavadībā pats ierastos pie izmeklētāja uz nopratināšanu.

Lasiet arī: BNN fokusā | Jaunie vilcieni: Sākām ieviešanu vienlaicīgi ar igauņiem, atpaliekam par desmitgadi

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas