Rīgā turpina godināt Navaļnija piemiņu

Arī sestdien, 17.februārī, Rīgā, pie Krievijas vēstniecības, ierodas cilvēki, kuri godina Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija piemiņu, novēroja aģentūra LETA.

Cilvēku gan ir krietni mazāk nekā piektdienas vakarā, kad pie vēstniecības tika rīkots piemiņas pasākums, tomēr arī šodien cilvēki nāk, noliek ziedus un iededz sveces.

Kā ziņots, Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs mira 16.februārī, atrodoties ieslodzījumā. Kā apgalvo varasiestādes, Navaļnijam pēc pastaigas esot kļuvis slikti un viņš zaudējis samaņu. Tikusi izsaukta ātrā palīdzība, ārsti mēģinājuši viņu reanimēt, taču neveiksmīgi un nācies konstatēt pacienta nāvi.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par “krāpšanu” un “necieņu pret tiesu”, bet 2023.gada augustā – 19 gadu cietumsodu par “ekstrēmismu”.

Navaļnijs decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960.gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Navaļnijam nāves brīdī bija 47 gadi.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!
 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas