Rīgas Ziemassvētku egli iedegs pirmajā adventē, būs svētku koncerti

Svētdien, 27.novembrī, pulksten 17.00 Doma laukumā – ar muzikāliem pārsteigumiem un brīnumiem ģimenēm ar bērniem – iedegs Rīgas galveno Ziemassvētku egli.

Tāpat Rīgas domes Komunikācijas pārvalde informē, ka pirmajā adventē vairākās vietās galvaspilsētā izskanēs svētku koncerti.

Pēc divu gadu pārtraukuma Doma laukumā tiek rīkots Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš, kas tur atradīsies līdz nākamā gada 1.janvārim.  

Savukārt pilsētas atslēgu motīviem rotāta egle iemirdzēsies Rātslaukumā.

Svētdien pulksten 14.00 un 16.00 Adventa ieskaņas koncertā no rātsnama balkona pasaulē atzītu komponistu skaņdarbus izpildīs muzikālā apvienība TrombonsLV. Savukārt pulksten 15.00 un 16.00 ar muzikālu performanci Vērmanes dārzā klausītājus iepriecinās diksilenda grupa Sunny Groove Dixie un soliste Marta Monta Zūdiņa.

Pulksten 17.00 koncertzālē Ave Sol uzstāsies Rīgas vokālā džeza grupa Assambly singers un Latvijas Mākslas akadēmijas jauktais koris Senais kalns. Pirmās adventes koncerts ar orķestra Rīga un solistes Marlēnas Keinas uzstāšanos pulksten 19.00 izskanēs Rīgas Domā. Tāpat septiņos vakarā kultūras centrā Mazā ģilde muzicēs ģitāristi Gints Smukais un Rihards Lībietis.

Ziemassvētku vizuālo noformējumu un svētku apsveikumu rīdziniekiem šogad radījusi māksliniece, ilustratore un arhitekte Anna Vaivare. Mākslinieces veidotie svētku motīvi un tēli, kas aicina sastapt Ziemassvētku brīnumus Rīgā, rotā vides stendus un afišu stabus. Ierastie pilsētas gaismas dekori zilos toņos šogad papildināti ar jauniem rotājumiem – silti izgaismotām Rīgas atslēgām. Tās izvietotas uz Vanšu tilta un Kalnciema ielas satiksmes pārvada apgaismojuma balstiem

Decembrī īpaši izgaismoti būs arī 20 Rīgas parki, skvēri un bērnu rotaļu laukumi.

No 17.decembra mirdzošus Ziemassvētku gaismas brīnumus ikviens pilsētas iedzīvotājs varēs apskatīt pilsētas kanālmalā izvietotā Ziemassvētku gaismas takā. Ar Ziemassvētku goda vārtiem svētku gaidīšanas laikā tiks papildināts arī Vērmanes dārza noformējums.

Līdz 6.decembrim 18 pašvaldības sarūpētās Ziemassvētku egles tiks izvietotas arī pie kultūras centriem, parkos un skvēros. Vēl 20 vietās galvaspilsētā pašvaldības dāvātas eglītes rotās apkaimju iedzīvotāji.

Drukātas svētku programmas no nākamās nedēļas būs pieejamas Rīgas pašvaldības bibliotēkās, kultūras centros, Apkaimju iedzīvotāju centru klientu apkalpošanas punktos, kā arī Rīgas Tūrisma informācijas centrā.

Lasiet vēl: Pēc divu gadu pārtraukuma Vecrīgā atvērsies Ziemassvētku tirdziņš

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas