Šī gada desmit mēnešos ostu kravu apgrozījums pieaug par 16%

Satiksmes ministrija ziņo, ka no šī gada janvāra līdz oktobrim Latvijas ostās ir pārkrauts 39,2 miljoni tonnu kravu, to apgrozījumam palielinoties par 16%.

«Situācijā, kad Krievijas kara Ukrainā dēļ ir būtiski mainījušās ierastās loģistikas ķēdes un kravu plūsmas, nozares pozitīvie rādītāji un apgrozījuma palielināšanās ir īpaši svarīgi,» saka aizejošās valdības satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Jau vairāk kā gadu intensīvāka sadarbība ar Vidusāzijas valstīm sekmē akmeņogļu kravu pieaugumu Latvijas ostās, bet aizvadītajos mēnešos to papildus ietekmē arī mūsu atbalsts Polijai energoresursu nodrošināšanā.

Kopējo kravu apgrozījuma palielinājumu desmit mēnešos ietekmēja kāpums akmeņogļu, konteineru, ro-ro un kokmateriālu kravu segmentos. Ogļu kravu apgrozījums Latvijas ostās šī gada desmit mēnešos sasniedza 6,7 miljonus tonnu. Salīdzinot ar 2021.gadu, tas ir pieaugums par 11,4 reizēm.

Savukārt konteineru kravu apgrozījums Latvijas ostās desmit mēnešos bija četri miljoni tonnu, un tas ir pieaugums par 10,2%. Ro-ro kravu apgrozījums bija 3,3 miljoni tonnu jeb par 12,4% vairāk, savukārt kokmateriālu kravu apgrozījums – 4 miljoni tonnu, un tas ir palielinājums par 7,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada desmit mēnešiem.

Pozitīva tendence vērojama arī pārkrauto naftas produktu segmentā.

2022.gada oktobrī salīdzinājumā ar septembri naftas produktu apgrozījums pieaudzis par 75%.

Vislielākais kopējais kravu apgrozījums bija Rīgas ostā, kas šī gada desmit mēnešos sasniedzis 19,1 miljonu tonnu. Savukārt Ventspils ostā pārkrauti 12 miljoni tonnu, bet Liepājas ostā – 6,3 miljoni tonnu. Turklāt visās lielajās ostās joprojām vērojama arī pozitīva tendence kravu apjoma pieaugumam, salīdzinot ar pērnā gada desmit mēnešiem.

Rīgā kopējais kravu apgrozījums, salīdzinot ar 2021.gadu, audzis par 10,5% jeb 1,8 miljoniem tonnu. To veicināja kāpums ogļu un konteineru kravu segmentā. Ventspils ostā kravu apgrozījuma pieaugumu ietekmējušas ogļu un ro-ro kravas. Kopējais apgrozījums šajā ostā palielinājās par 33,4% jeb 3 miljoniem tonnu, salīdzinot ar 2021.gadu. Liepājas ostā kopējais kravu apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis par 9,4% jeb 0,5 miljoniem tonnu. To veicinājis labības un ro-ro pārkrauto kravu kāpums.

Līdztekus ostu kravu apgrozījuma kāpumam, pozitīva tendence 2022.gada desmit mēnešos vērojama arī dzelzceļa kravu apgrozījumā. Kopējais dzelzceļa kravu apgrozījums šī gada desmit mēnešos sasniedza 18 miljonus tonnu, un tas, salīdzinot ar 2021.gadu, ir kāpums par 4%. Pozitīvo rādītāju ietekmējis pieaugums ogļu un rūdas kravās. Ogļu kravu apgrozījums sasniedzis 4,1 miljonus tonnu, kas, salīdzinot ar 2021.gadu, ir kāpums par 3,5 reizēm. Savukārt rūdas kravu apgrozījums sasniedzis 1,6 miljonus tonnu jeb pieaugumu par 3,5 reizēm. Augstākais dzelzceļa kravu rādītājs vērojams importa un tranzīta caur ostām segmentā.

Lasiet arī: Par spīti sankcijām pret Krieviju imports un eksports Latvijā audzis

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas