Siliņa: Ministru komandu veido motivēti cilvēki, bet līdzsvarot politiskos spēkus būs izaicinājums

Jaunās valdības ministru komandu veido motivēti cilvēki, piektdien, 15.septembrī, pēc iecelšanas Ministru prezidentes amatā šādu vērtējumu žurnālistiem sniedza Evika Siliņa (JV).

“Mēs visi labi zinām, ka profesionalitāte ir ļoti liels pluss. Pieredze ir liels pluss. Bet vēl lielāks pluss ir motivācija darīt un strādāt. Un es redzu, ka ir motivēti cilvēki,” uzskata Siliņa.

Savukārt izaicinājumi, Siliņas skatījumā, gaidāmi komandas darba organizēšanā un politisko spēku līdzsvarošanā.

“Redzam, ka politikā ir gan ļoti pieredzējuši cilvēki, gan pievienojušies ne tik pieredzējuši cilvēki. Man kā kuģa kapteinim būs jāspēj līdzsvarot šos abus politiskos spēkus tā, lai kāds nejūtas pārāks par otru,” teica Siliņa.

Komentējot publiskajā telpā iepriekš izskanējušos jauno ministru pretrunīgo izteikumus, Siliņa sacīja, ka ministriem pašiem tie ir jāskaidro.

Jaunās valdības prioritāro darbu sarakstā Siliņa nosauca elektrības rēķinu samazināšanu, kā arī banku sektora un kopdzīves likuma jautājumus. Savukārt nākamnedēļ valdība sāks darbu pie nākamā gada valsts budžeta veidošanas.

Jau ziņots, ka Saeimas vairākums piektdien apstiprināja jauno, Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) vadīto valdību. Par jauno valdību nobalsoja 53 deputāti.

Jaunajā valdībā savu amatu saglabājuši jau iepriekšējā Ministru kabinetā strādājošie – finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Ārlietu ministra postenī oficiāli apstiprināts līdzšinējais ministra pienākumu izpildītājs un iepriekšējās valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV). Iekšlietu ministra amatā pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezies Saeimas deputāts Rihards Kozlovskis (JV).

Par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri līdz ar Saeimas lēmumu kļuvusi kādreizējā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja, Saeimas deputāte Inga Bērziņa (JV). Savukārt veselības ministra amats uzticēts ārstam, Saeimas deputātam Hosamam Abu Meri (JV).

No ZZS ekonomikas ministra amatā apstiprināts šī politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis, zemkopības ministra amatā – Saeimas deputāts Armands Krauze (ZZS), labklājības ministra amatā – kādreizējais labklājības ministrs, Saeimas deputāts Uldis Augulis (ZZS), bet klimata un enerģētikas ministra amatā – parlamentārietis Kaspars Melnis (ZZS).

No Progresīvajiem par kultūras ministri apstiprināta Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja direktore, Rīgas domes deputāte Agnese Logina (P), aizsardzības ministrs būs Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds (P), bet satiksmes ministrs – Progresīvo Saeimas frakcijas vadītājs Kaspars Briškens.

Lasiet arī: Siliņas valdība uzsāk darbu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas