Siliņa vēl runās un gaidīs Apvienotā saraksta izšķiršanos par piedāvājumu strādāt četru partiju koalīcijā

Jaunās vienotības (JV) virzītā Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (JV) vēl runās un gaidīs Apvienotā saraksta (AS) gala izšķiršanos par piedāvājumu strādāt četru partiju koalīciju kopā ar JV, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un Progresīvajiem.

Siliņa šodien ir gatava uzklausīt AS pārstāvjus, reizē politiķe “ies uz priekšu” ar valdības veidošanu, un AS šajā situācijā ir jāizšķiras, kā rīkoties.

Kā ziņots, Siliņa trešdien, 30.augustā, Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam ziņoja par valdības veidošanas sarunu virzību.

Pēc Krišjāņa Kariņa (JV) demisijas Valsts prezidents nākamās valdības veidošanu uzticēja Siliņai, kura publiski pauda, ka grib panākt plašu piecu partiju koalīciju, tomēr politiķi faktiski uz reiz atzina, ka tik plašu koalīciju uzveidot neizdosies.

JV virzītā premjera amata kandidāte Evika Siliņa otrdien piedāvāja AS iekļauties koalīcijā ar JV, ZZS un Progresīvajiem. Viņas skatījumā, Nacionālā apvienība (NA) sevi no iekļaušanās valdošajā koalīcijā esot atstatījusi, novelkot “sarkano līniju” kopīgam darbam ar Progresīvajiem.

NA gan šādai pozīcijai nepiekrīt un uzstāj, ka esot gatavi iekļauties valdībā, tikai “aiz borta” esot jāatstāj Progresīvie.

AS šādam koalīcijas variantam nav piekritis, solot piedāvāt savu valdības modeli, kuru vadītu Siliņa, taču pagaidām tas publiski nav darīts zināms. Līdz šim AS aizstāvēja līdzšinējā koalīcijas modeļa, kurā strādāja JV, AS un NA, saglabāšanu, un arī plašākas koalīcijas gadījumā tās politiķi pauduši simpātijas sadarbības turpināšanai ar NA.

Kā ziņots, vēl iepriekšējā nedēļā pamatā tika diskutēts par diviem iespējamiem četru partiju koalīcijas modeļiem, kuros abos būtu JV, ZZS un AS, bet izšķiršanās būtu, kuru politisko spēku – Progresīvos vai NA – iesaistīt koalīcijā kā ceturto partiju.

AS līdz šim ir uzsvērusi, ka vēlas turpināt strādāt valdošajā koalīcijā, taču ne par katru cenu. AS politiķi pārsvarā ir uzsvēruši, ka vēlas saglabāt esošo koalīciju, kurā strādā JV, AS un NA, taču nav snieguši ļoti skaidru atbildi, vai iekļautos tādā koalīcijā, kurā nav NA.

Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS – 16, bet Progresīvajiem – 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu. AS ir 15 parlamentārieši un NA – 13 deputātu vietas.

Lasiet arī: VIDEO| Sabiedrība: Siliņa intervijā būtībā pasaka, ka Latvija ir agresorvalsts

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas