Sobčaka ieceļojusi Lietuvā caur Baltkrieviju; Krievijā veikta kratīšana viņas mājās

Krievijas dienesti veikuši kratīšanu Krievijas televīzijas raidījumu vadītājās, blogeres un bijušās prezidenta amata kandidātes Ksenijas Sobčakas mājās, savukārt pati Sobčaka ir pametusi Krieviju, ieceļojot Lietuvā caur Baltkrieviju.

Kā vēsta medijs AlJazeera, Krievijas izmeklētāji ir veikuši kratīšanu 40 gadus vecās televīzijas zvaigznes mājās. Sobčaka bieži ir kritizējusi Putinu, taču, neskatoties uz to, daudzi Krievijas opozīcijas pārstāvji apsūdz viņu kalpošanā Kremļa mērķiem.

Krievijas izmeklētāji paziņoja, ka kratīšana Sobčakas greznajā mājoklī Maskavas priekšpilsētā ir daļa no izmeklēšanas par iespējamiem pārkāpumiem, ko izdarījis viņas mediju direktors Kirils Suhanovs, kurš arestēts saistībā ar apsūdzībām izspiešanā. Savukārt pati Sobčaka noraidījusi apsūdzības pret Suhanovu, norādot, ka tās ir «blēņas un muļķības», arestu raksturojot kā daļu no Krievijas režīma centieniem apspiest neatkarīgos plašsaziņas līdzekļus.

Savukārt LIETUVAS SABIEDRISKAIS MEDIJS LRT, atsaucoties uz Krievijas ziņu aģentūru TASS, informē, ka Sobčaka caur Baltkrieviju ir aizbēgusi uz Lietuvu.

«Vakar [otrdien] viņa internetā iegādājās aviobiļetes uz Dubaiju, bet šodien [trešdien] – uz Turciju. Viņa to darīja, lai maldinātu operatīvos dienestus. Rezultātā viņa iebrauca Lietuvā caur Baltkrieviju,» vēsta LRT, atsaucoties uz avotiem.

Tāpat, atsaucoties uz Lietuvas Valsts drošības departamenta teikto, LRT vēsta, ka Sobčaka Lietuvā ieceļojusi ar Izraēlas pasi.

«Viņa ir Lietuvā, un viņai kā Izraēlas pilsonei ar Izraēlas pasi nav vajadzīga vīza, un, ja nemaldos, viņa var ierasties un uzturēties šeit 90 dienas,» ceturtdien, 27.oktobrī, intervijā radiostacijai Žinių Radijas sacīja drošības departamenta vadītājs Dariuss Jauniškis (Darius Jauniškis).

Tāpat sociālajos medijos ir publicēts video, kurā redzams, ka, it kā, Ksenija Sobčaka šķērso Baltkrievijas–Lietuvas robežu.

 

Ksenija Sobčaka ir arī bijušā Sanktpēterburgas mēra Anatolija Sobčaka meita. Laikā, kad Sobčaks bija pilsētas mērs, šī brīža Krievijas diktators Vladimirs Putins strādāja Sanktpēterburgas pilsētas administrācijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas