Rīga pāries uz centralizētu ietvju tīrīšanu ziemā

Trīs gadu laikā Rīga pāries uz centralizētu ietvju tīrīšanu ziemā, preses konferencē informēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Līdzšinējā sistēma, ka īpašumiem piegulošās ietves tīra īpašnieki, esot bijusi netaisnīga un radījusi situāciju, ka vietām ir teritorijas, kas ir notīrītas, ir teritorijas, kas netiek tīrītas un tiek kaisīta sāls, bet ir vietas, kur netiek darīts nekas.

Tādēļ nolemts, ka turpmāk sniegu no ietvēm tīrīs pati pašvaldība.

Kā uzsvēra Staķis, papildu tīrām ietvēm būs vēl trīs ieguvumi – par darbu kvalitāti būs viens atbildīgais, ietvju tīrīšanu varēs veikt jau naktī un tīrīšanas darbiem varēs sekot līdzi ar globālās pozicionēšanas sistēmu vai tiešsaistes kamerās.

Kā informēja pašvaldības izpilddirektors Jānis Lange, tuvākajā ziemas sezonā plānots centralizēti attīrīt Rīgas vēsturiskā centra ietves.

Plānots, ka vēsturiskajā centrā aptuveni trešo daļu tīrīs Rīgas teritorijas labiekārtošanas pārvalde, bet pārējo tīrīs uzņēmējs, kas tiks noskaidrots iepirkumā.

Nākamajā gadā centralizēta ietvju tīrīšana tiks īstenota vēsturiskajā centrā kā arī pirmās un otrās kategorijas ielās. Bet trešajā gadā ietves tiks tīrītas arī trešās kategorijas ielās.

Lange uzsvēra, ka pašlaik nevar pateikt precīzas summas, cik centralizēta ietvju tīrīšana izmaksās pašvaldībai, jo to varēs noskaidrot tikai iepirkumā.

Sākotnēji tiek lēsts, ka Rīgas vēsturiskā centra ietvju tīrīšana varētu izmaksāt mazāk nekā 500 000 eiro, savukārt visu ietvju tīrīšana ap trīs miljoniem eiro.

Kā preses konferencē piebilda Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (PP), ietvju tīrīšana ir arī vides kvalitātes jautājums. Ieviešot piespiedu izpildes pasākumus un centralizēti notīrot nenotīrītas ietves, izdevies būtiski uzlabot gaisa kvalitāti pilsētā.

Cepurītis informēja, ka Mājokļu un vides komitejas sēdē tiks lemts par saistošajiem noteikumiem, ar kuriem plānots ieviest centralizēto ietvju tīrīšanu pilsētā.

Kā ziņots, Rīgas domes Iepirkumu pārvalde izsludinājusi atklātu konkursu par sniega tīrīšanas pakalpojumiem Rīgas administratīvajā teritorijā, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija.

Piedāvājumi atsevišķās lotēs jāiesniedz līdz 19.septembrim.

Pagājušajā ziemā saistībā ar stipro snigšanu Rīgā nolīgtie uzņēmumi netika galā ar sniega tīrīšanu. 

Netika turpinātas līgumattiecības ar Vides pakalpojumu uzņēmumu SIA Clean R, savukārt Rīgas namu pārvaldnieks lauza līgumu par šo pakalpojumu ar AS Ferrus.

Rīgas pašvaldība iepriekšējā ziemas sezonā noteica, ka ietves nav obligāti pilnībā jāatbrīvo no sniega un apledojuma, jo šāda prasību izpilde ir nesamērīga, un tā rosina pārmērīgu sāls lietošanu.

Sniega un apledojuma laikā ietves attīrāmas vismaz 50% apjomā no kopējā to platuma, bet ne mazāk kā 1,5 metru platumā. Jānodrošina, lai ietves neslīdētu, izmantojot smilšu un sāls maisījumu. Tāpat pašvaldība piedāvāja īpašniekiem vai apsaimniekotājiem 50 kilogramiem smilšu bez maksas.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas