SPRK: Gaso jaunie tarifi atbilst metodikai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 15.decembrī atzinusi AS Gaso dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifus par metodikai atbilstošiem, informē SPRK.

Jaunie tarifi spēkā stāsies 2023.gada 1.janvārī un paredz izmaiņas visās lietotāju grupās mainīgajai un fiksētajai daļai, kā arī sezonālajam sadales tarifam. Tarifi būs spēkā tarifu periodam līdz 2023.gada 31.decembrim, norāda komisijā.

Sadales pakalpojuma tarifu izmaiņas saistītas ar ievērojamu dabasgāzes cenas pieaugumu, kā arī būtisku lietotājiem nodotās dabasgāzes daudzuma kritumu, stāsta SPRK, piebilstot, ka līdz šim spēkā esošie AS Gaso tarifi ir spēkā kopš 2021.gada 1.jūlija.

Kā norāda komisijā, tarifu fiksētā daļa jeb maksa par pieslēgumu visām lietotāju grupām pieaugs vienādi – par 22%, savukārt tarifu mainīgās daļas, kas atkarīga no dabasgāzes patēriņa, palielinājums katrai patēriņa grupai (kopā ir astoņas) ir atšķirīgs, jo to ietekmē katras tarifu grupas trīs gadu vidējā dabasgāzes patēriņa apjoma izmaiņas.

Izmaiņas skars arī sezonālā tarifa patērētājus – 85% no dabasgāzes apjoma patērē no 1.maija līdz 30.novembrim.

Savukārt AS Gaso tarifu izmaiņu ietekme uz AS Latvijas Gāze saistīto lietotāju jeb mājsaimniecību gala rēķinu būs salīdzinoši neliela. Ņemot vērā AS Latvijas Gāze šī gada 9.decembrī oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētos saistīto lietotāju tarifus 2023.gada 1.pusgadam, kuros ietverti arī jaunie AS Gaso tarifi, lietotājiem, kuri dabasgāzi izmanto ēdiena gatavošanai – ar patēriņu četri kubikmetri mēnesī –, ikmēneša maksājums palielināsies par 1,53 eiro (14%), savukārt lietotājiem, kuri dabasgāzi izmanto apkurei ar patēriņu 200 kubikmetri mēnesī, – 4,50 eiro (2%).

Lai precīzi uzzinātu, kāda būs konkrētās mājsaimniecības mēneša maksa par patērēto dabasgāzi, stājoties spēkā jaunajiem tarifiem, SPRK aicina izmantot AS Latvijas gāze tīmekļvietnē pieejamo tarifu kalkulatoru.

Izmaiņas AS Gaso sadales sistēmas pakalpojuma tarifos ietekmēs arī pārējos dabasgāzes sistēmas lietotājus, tai skaitā siltumapgādes komersantus, kuri jaunās izmaksas ietvers līdz ar nākamo tarifu pārskatīšanu.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka dabasgāzes sadales sistēmas operators AS Gaso ir iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunus dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifus, kas paredz palielinājumu, gan tarifu mainīgajai daļai, gan arī fiksētajai daļai.

Par to informē paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis. Lietotājiem, atkarībā no to gadā patērētā gāzes apjoma tarifu par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) plānots palielināt, sākot no pieciem procentiem līdz pat 2,1 reizei.

Lasiet arī: Gaso no nākamā gada plāno palielināt pakalpojuma tarifus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas