Staķis cer uz šīs Rīgas domes koalīcijas uzvaru 2025.gada vēlēšanās

Mans mērķis ir aizvest esošo valdošo koalīciju līdz nākamajām Rīgas domes vēlēšanām un uzvarēt tajās, šādu apņemšanos šorīt intervijā TV3 pauda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (bez partijas).

Koalīciju sagraut var pietiekami vienkārši, bet ko veidot tās vietā, retoriski vaicāja Staķis. Attiecīgi bijušie Konservatīvo deputāti turpinās darbu koalīcijā, neskatoties uz savas bijušās partijas pamešanu, bet Lindai Ozolai tiek ļauts saglabāt vicemēres amatu.

Rīgas domes valdošajā koalīcijā pašlaik ir palikuši 34 no 60 domes deputātiem. Koalīcijā ir Par/Pogresīvie frakcija, Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības frakcija, Jaunā vienotība un kādreizējie Konservatīvo pārstāvji.

Vērtējot rīdzinieku atbalsta kritumu pašvaldības darbam, Staķis pauda viedokli, ka

zemāks atbalsts varētu būt saistīts ar nepārtrauktu krīžu risināšanu,

kas negaidīti skārušas visu Latviju. Domes priekšsēdētājs atzīmēja, ka zemāks atbalsts viņa vadītajai domei ir krievvalodīgo vidē, bet latviski runājošo starpā tas esot augsts.

Kā liecināja Latvijas faktu 2022.gada augustā un septembrī veiktā rīdzinieku aptauja, pēdējos gados būtiski samazinājusies iedzīvotāju apmierinātība ar Rīgas pašvaldības darbu – ja 2018.gadā Rīgas pašvaldības darbs kopumā apmierināja 70% rīdzinieku, tad 2022.gadā tas apmierināja vien 43% aptaujāto. Neapmierinātību pauduši 45% aptaujāto.

Taujāts par gaidāmo atalgojuma pieaugumu domē, Staķis uzsvēra, ka kopumā dažādu atalgojuma pozīciju palielināšanai šogad plānoti 32,4 miljoni eiro, no kuriem 2% aizies politisko amatpersonu algām.

Lasiet arī: Izmaiņas Rīgas domes koalīcijā – Par!/Progresīvie paziņo par sadarbības pārtraukšanu ar Latvijas attīstībai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas