Taktilo Brīvības pieminekli nolauzis noziedznieks “ar stāžu”. Draud līdz 10 gadu cietumsods

Rīgas Austrumu prokuratūras prokurors Rīgas pilsētas tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanu Rīgas centrā. Saskaņā ar apsūdzību vīrietis pagājušā gada 4. decembra vakarā Rīgā, pie Laimas pulksteņa apzināti ar spēku no pamatnes nolauza tur esošā taktilā Brīvības pieminekļa obelisku.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes darbinieki, pamatojoties uz Rīgas pašvaldības policijas sniegto informāciju par vīrieša personību, pagājušā gada 15.decembrī vīrieti aizturēja. Nākamajā dienā Rīgas pilsētas tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, informē  Latvijas Republikas prokuratūra.

Izmeklēšanas laikā vīrietis policijai liecināja, ka taktilo Brīvības pieminekli viņš salauza nejauši, proti, fotografēšanās laikā to apķerot. Pēc apsūdzības uzrādīšanas vīrietis tomēr atzina savu vainu, taču atteicās sniegt liecības un neizskaidroja taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanas patieso iemeslu.

Tā kā taktilā Brīvības pieminekļa vērtība ir virs 31 000 eiro, vīrietim celta apsūdzība par svešas mantas tīšu bojāšanu lielā apmērā.

Par šāda nozieguma izdarīšanu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no trīs mēnešiem līdz desmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku no viena līdz trīs gadiem vai bez tās.

Vīrietis iepriekš vairākkārt sodīts par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu un no ieslodzījuma vietas atbrīvots mazāk nekā mēnesi pirms taktilā Brīvības pieminekļa sabojāšanas.

Lasiet arī: Analītiķi: Putins informācijas jomā cenšas radīt nosacījumus eskalācijai pret Baltijas valstīm

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas