Topošā koalīcija esot vienojusies par tūlītēju risinājumu elektrības cenu kāpuma ierobežošanai

Topošā koalīcija esot vienojusies par tūlītēju risinājumu elektrības cenu kāpuma ierobežošanai, aģentūrai LETA pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis, neatklājot detaļas.

Šodien notika Jaunā vienotības (JV), Progresīvo un ZZS neformālās valdības veidošanas sarunas par dažādiem tēmu blokiem.

Kā norādīja Valainis,

koalīcijas partneri esot vienisprātis par to, kādā veidā ietekmēt elektrības sadales tarifu pieaugumu, kam nepieciešams tūlītējs risinājums, lai iedzīvotājiem mazinātu izdevumu slogu.

Tāpat sarunās esot iezīmēti tūlītējie darāmie darbi attiecībā par komercbanku sektoru un kā varētu pozitīvā veidā ietekmēt EURIBOR likmes kāpumu, un to, kā no bankām iekasēt virspeļņas nodokli.

Topošā koalīcija piektdien, 8.septembrī, runāja arī par budžetu, kas, pēc Valaiņa vārdiem, prasīšot diezgan lielu disciplīnu no politiķiem, lai gana ātri ar to ietu uz priekšu.

Dienaskārtībā bija arī cilvēktiesību jautājumi.

ZZS politiķa ieskatā, tagad atlicis sarunas “uzlikt uz papīra”, un nākamnedēļ Saeimā varētu apstiprināt jauno valdību.

Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (JV) tviterī pauda, ka šodien ar koalīcijas partneriem izrunāja līdz šī gada beigām darāmo, lai līdzsvarotu mājsaimniecību izdevumus – instrumentus mērenākiem elektrības sadales tarifiem un fizisko personu hipotekāro kredītprocentu likmju ierobežošanu. Tāpat partneri ir vienojušies par steidzamajiem darbiem cilvēktiesību jomā, teica Siliņa.

Kā ziņots, JV, ZZS un Progresīvo veidotā topošā koalīcija Siliņas vadībā sākusi strādāt pie jaunās valdības deklarācijas, koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim, veidošanas.

Topošajai koalīcijai ir 52 deputātu balsis, turklāt to solījis atbalstīt arī pie Saeimas frakcijām nepiederošais deputāts, Gods kalpot Rīgai (GKR) valdes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, jo GKR lēmusi sadarboties ar ZZS.

Lasiet arī: Kūtris: Nevēlos ieņemt nevienu ministra amatu topošajā valdībā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas