TV3: VDD redzeslokā Latvijas Gāzes dividenžu izmaksas

Valsts drošības dienests (VDD) sācis pārbaudi, lai izvērtētu, vai Latvijas Gāzes akcionāru lēmums izmaksāt dividendes vienam no īpašniekiem SIA Itera Latvija atbilst Krievijai noteikto sankciju regulējumam, trešdienas vakarā vēstīja TV3 Ziņas.

“Ir aizliegts tieši vai netieši darīt pieejamus finanšu līdzekļus vai saimnieciskos resursus Eiropas Savienības sankcijām pakļautām personām vai uzņēmumiem.

Par darbībām, kuri rezultātā finanšu līdzekļi vai saimnieciskie resursi nonāk sankcijām pakļautas fiziskas vai juridiskas personas rīcībā, Latvijā draud kriminālatbildība,” raidījumam norādījis VDD.

VDD pašlaik plašākus komentārus par pārbaudi nesniedz.

Savukārt Latvijas Gāze norādījusi, ka nekādus likumus nepārkāpjot.

Aģentūra LETA vēstīja, ka Latvijas gāze koncerna neto apgrozījums pērn bija 689,752 miljoni eiro, kas ir par 31,3% vairāk nekā 2021.gadā, bet koncerna neto peļņa pieauga 12,1 reizi – līdz 39,073 miljoniem eiro.

“Latvijas gāzes” lielākie akcionāri ir Krievijas Gazprom (34%), fonds Marguerite Gas II.S.a.r.l. (28,97%), Vācijas kompānija Uniper Ruhrgas International GmbH (18,26%) un SIA Itera Latvija (16%).

Lasiet arī: Viedoklis | Pārcentīga sankciju interpretācija Latvijai varēja izmaksāt veselas nozares likvidēšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas