Ukraina reģistrējusi 31 059 Krievijas armijas pastrādātos kara noziegumus

Ukrainas Ģenerālprokuratūra savā Telegram vietnē ziņo par vairāk kā 30 000 Krievijas karaspēka pastrādātajiem kara noziegumiem līdz šī gada 31.augustam, informē Ukrainas plašsaziņas līdzeklis Kyiv Independent

No reģistrētajiem kara noziegumiem – 29 877 noziegumi ir ar kara likumu saistīti pārkāpumi, 73 noziegumi ir saistīti ar kara plānošanu, sagatavošanu vai uzsākšanu un vadīšanu, bet 30 noziegumi ir kara propagandas noziegumi.

Tiesībsargājošās iestādes ir reģistrējušas vēl citus 1 079 kara noziegumus.

Krievijas iebrukuma rezultātā ir arī iznīcinātas vai daļēji bojātas vismaz 205 reliģiskas ēkas.

Kā ziņo Ukrainas Valsts etnisko lietu un apziņas brīvības dienests:

Visvairāk cietušie reģioni ir Doņecka, Luhanska, Kijiva un Harkiva.

Tajā pat laikā Krievijas okupētajā Mariupolē ir iznīcināts 5 000 gadus sens vēsturiskas nozīmes objekts. Mariupoles mēra padomnieks Petro Andrjuščenko ziņo, ka Krievijas okupācijas iestādes ir devušas atļauju būvniecībai vietā, kurai Mariupoles pilsētas dome 2021.gadā piešķīra aizsardzību tās vēsturiskās nozīmes dēļ.

Tikmēr Prāgā notiekošajā forumā Eiropas Investīciju bankas (EIB) prezidents Verners Hoijers (Werner Hoyer) aicināja valstis pēc iespējas ātrāk iesaistīties Ukrainas atjaunošanā, nevis gaidīt Krievijas īstenotā kara beigas.

Savukārt Ukrainas Pagaidu okupēto teritoriju reintegrācijas ministrija, trešdien, 31.augustā, ziņoja, ka Krievija ir izveidojusi īpašus centrus, lai reintegrētiu ukraiņus Krievijas sabiedrībā. Daudzi Ukrainas civiliedzīvotāji, tostarp vairāk nekā 7 000 bērnu, pret viņu gribu tika deportēti uz dažādām Krievijas pilsētām.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas