Ukrainas ģenerālštābs: Tuvākajā laikā Krievija var mobilizēt līdz 700 000 cilvēku

Krievijā tuvākajā laikā sāksies jauna mobilizācija, lai kompensētu katastrofālos dzīvā spēka zaudējumus Ukrainā, un uz fronti var tikt nosūtīti līdz 700 000 mobilizēto, teikts Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštāba pirmdienas rītā publiskotajā operatīvās informācijas apkopojumā.

Tajā norādīts, ka masveida mobilizācija notiks arī okupētajās Ukrainas teritorijās.

Pēc Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštāba rīcībā esošajām ziņām, Krievija plāno nosūtīt uz fronti 400 000 līdz 700 000 mobilizēto.

Operatīvās informācijas apkopojumā teikts, ka plānots iesaukt arī aptuveni 40 000 Čečenijas iedzīvotāju, kuri, iespējams, tiks izmantoti kā “aizsprosta vienības” Krievijas karaspēka aizmugurē, šaujot uz tiem, kuri nepakļaujas pavēlei doties uzbrukumā.

Taču divās lielākajās Krievijas pilsētās – Maskavā un Sanktpēterburgā – plānotās mobilizācijas apjoms atkal būs minimāls, liecina Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštāba rīcībā esošās ziņas.

“Arī šoreiz uz fronti kā “lielgabalu gaļa” dosies parastie pilsoņi – Krievijas reģionu iedzīvotāji, kurus Kadirova bendes no mugurpuses grūdīs nāvē,” sacīts ģenerālštāba operatīvās informācijas apkopojumā.

Jau ziņots, ka iepriekšējo reizi masveida mobilizācija karam Ukrainā Krievijā tika izsludināta pagājušā gada septembrī.

Lasiet arī: EP amatpersonas nosoda prettiesiskās vēlēšanas Krievijas pagaidu okupētajās Ukrainas teritorijās

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas