Ušakovs: Nav tiesību spēlēties ar definīcijām – Krievija ir agresors

Patlaban nav tiesību manevrēt vai spēlēties ar definīcijām – Krievija ir agresors, savukārt Krima, Doņecka, Luhanska, Hersona, Zaporižja ir Ukraina, uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, partijas Saskaņa domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Politiķis reaģējis uz kolēģa, Daugavpils mēra Andreja Elksniņa (S) izteikumiem gan saistībā ar notiekošo Ukrainā, gan pret partiju vērsto kritiku.

Kā iepriekš ziņots, intervijā Delfi TV raidījumā Kāpēc? Elksniņš arī kritiski izteicies par Saskaņas darbu un nesekmīgo startu 14.Saeimas vēlēšanās, sakot, ka partija vēlēšanās neesot gribējusi uzvarēt un uzvedas kā «liels runcis blakus krējuma bļodai».

Ušakovs akcentēja, ka visiem partijā būtu jāpieņem, ka «visi esam kā noēdušies runči» – gan viņš pats, gan partijas līderis Jānis Urbanovičs, gan arī pats Elksniņš – visi pēc saraksta.

«Tagad galīgi nav īstais laiks mērīties ar to, kuram no mums viduklis ir tievāks vai resnāks,» pauda politiķis.

Elksniņa izteikumi saistībā ar karu Ukrainā un Krimas piederību pēdējās dienās izraisīja plašu rezonansi. EP deputāts uzsvēra, ka patlaban dzīvojam vēsturisko pārmaiņu mērogu pašā epicentrā – gluži kā 1991.gadā, un tagad tiek apspriesti nevis kaut kādi taktiskie soļi, bet gan partijas un sabiedrības principiālā nostāja par turpmākiem gadu desmitiem.

«Mums ir jāpieņem lēmumi, nevis skatoties uz konjunktūru vai reitingiem, bet tikai un vienīgi pārliecības dēļ. Mūsu nostāja pēc 24.februāra ir nepārprotama – Krievija Ukrainā izvērš šausmīgu noziedzīgu karu, to pavada neskaitāmi kara noziegumi, civiliedzīvotāju, pārsvarā krievvalodīgo, slepkavības. Mums nav tiesību manevrēt vai spēlēties ar definīcijām. Krievija, neatkarīgi no mūsu iepriekšējās attieksmes, ir agresors! Krima, Doņecka, Luhanska, Hersona, Zaporižja – tā ir Ukraina,» sacīja Ušakovs.

Politiķis norādīja, ka tie, kuri ir gatavi turēties pie šīs pozīcijas, lai partijas vēlētāji šeit netiktu pārvērsti par «piekto kolonnu», lai paliek Saskaņā, kopīgiem spēkiem cenšoties glābt partiju, tās vērtības un aizstāvēt tās vērtību atbalstītājus.

«Ja kādu iemeslu dēļ šāda nostāja ir grūti pieņemama, tad vislabāk ir šķirties, nepārvēršot visu par komunālo virtuvi un šovu,» mudināja Ušakovs.

Kā ziņots, ilggadēja Saeimas vēlēšanu līdere Saskaņa 14.Saeimas vēlēšanās nespēja pārvarēt 5% latiņu un neiekļuva parlamentā. Vēlēšanās slikti rādītāji uzrādīti tostarp pašvaldībās, kur pie stūres ir Saskaņas politiķi, arī Daugavpilī.

Tāpat vētīts, ka, ņemot vērā Elksniņa publiskos izteikumus, Valsts drošības dienests (VDD) ir uzaicinājis viņu ierasties uz paskaidrojuma sniegšanu, apliecināja dienestā.

Patlaban VDD plašākus komentārus saistībā ar konkrēto gadījumu nesniegs, līdz ar to nav zināms kādas būs tālākās dienesta darbības.

VDD atgādināja, ka, neraugoties uz ilgstošu atrašanos Krievijas okupācijas spēku kontrolē, Krima joprojām ir uzskatāma par neatņemamu Ukrainas sastāvdaļu. Reaģējot uz Krievijas īstenoto Krimas okupāciju 2014. gadā, Eiropas Savienība par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu pret Krieviju noteica sankcijas.

Jau ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstītības ministrija (VARAM), vērsusies VDD ar aicinājumu izvērtēt Elkniņa izteikumus par Krimas piederības Ukrainai neatzīšanu.

Elksniņš Delfi TV raidījumā Kāpēc teicis, ka «Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā».

Lasiet arī: Urbanovičs aicina Elksniņu vērtēt nepieciešamību atrasties Saskaņas biedru rindās

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas