Uz Vanšu tilta ietvēm izveidojušās plaisas neapdraud drošību, pārliecināta Rīgas dome

Lai arī uz Vanšu tilta ietves izveidojušās milzīgas plaisas, ikdienas gaitām tilts ir drošs, Latvijas Televīzijas raidījumam “4.studija” apliecināja Rīgas domē.

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods plaisu rašanos skaidro ar temperatūras izmaiņām: “Ziemas laikā, kad temperatūra svārstās pa nulli grādu, asfalts atsalst un naktī atkal sasalst, un tajā brīdī, kad dienā tas ir atsalis, viss iekļūst zem asfalta, un, naktī atkal sasalsot, tas paceļ šo segumu nedaudz uz augšu.”

Taču neesot nepieciešamība veikt labošanas darbus, jo plaisas neapdraudot tilta drošību – tiltam nesen veikta kārtējā inspekcija, kurā noteikts, ka ikdienas slodzēm šī ietve ir atbilstoša, norādīja Vaivods. Turpretim masu pasākumus uz ietves rīkot nevar.

Vaivods pastāstīja, ka šobrīd notiek Vanšu tilta būvprojekta izstrāde.

Sagaidāms, ka nākamā gada sākumā tiks izsludināts iepirkums par “Projektē un būvē” sadaļu, un pavasarī varētu tikt izvērtēts, vai uz nākamo sezonu jāveic nelieli uzlabojumi ietves segumā.

Vanšu tilta rekonstrukcijas projektā tiks noņemta asfalta virskārta un uzliets jauns segums. Vēl gan neesot zināms, kad tieši remontu varētu sākt. Tiek prognozēts, ka Vanšu tilta remonts varētu tikt sākts ne ātrāk kā 2025.gadā, bet ietves uzlabošana varētu notikt jau pavasarī.

Lasiet arī: Deputāts Kristovskis rosina aizliegt mobingu no valsts pārvaldes puses

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas