Vāc parakstus par uz Krieviju eksportējošu Latvijas uzņēmumu saraksta publiskošanu

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par uz Krieviju eksportējošu Latvijas uzņēmumu saraksta publiskošanu.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Zigmārs Dzenis. Viņš norāda, ka, neraugoties uz Krievijas sākto karu, sadarbību ar Krieviju aizvien turpina vairāki simti Latvijas uzņēmumu, kas nav pakļauti sankcijām.

Idejas autoru neapmierina tas, ka netiek publiskots saraksts ar tādiem uzņēmumiem, kas joprojām strādā Krievijas tirgū.

No Latvijas uz Krieviju vēl 2019.gadā eksportēja 1095 uzņēmumi, tikmēr 2023.gada pirmajos piecos mēnešos – vairs tikai 307, skaidro Dzenis, piebilstot, ka šogad maijā no Latvijas uz Krieviju visvairāk eksportēts: alkohols, pārtika; ķīmija, medikamenti, mašīnas, mehānismi, elektroiekārtas, tekstilizstrādājumi.

Dzenis aicina mainīt komercinformācijas noslēpuma regulējumu un uzlikt par pienākumu Ekonomikas ministrijai darīt medijiem pieejamu informāciju par Latvijas uzņēmumiem, kuri eksportē uz Krieviju. Viņaprāt, tas nepieciešams, jo primārās ir Latvijas sabiedrības intereses, savukārt šāda informācija nevar tik uzskatīta par komercinformācijas noslēpumu, jo tā neietekmē Latvijas uzņēmumu iekšējo konkurenci.

Lasiet arī: SAB jautājumā par pilsonības iespējamo atņemšanu Avenam ņems vērā ASV noteiktās sankcijas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas