VADC mudina asinsdonorus ziedot; decembrī dosies 55 izbraukumos

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz visus rast iespēju ziedot asinis, lai atbalstītu Latvijas ārstus cīņā par smagi slimu pacientu dzīvībām – šobrīd ir ļoti gaidīti visu asinsgrupu donori, taču īpaši trūkst 0+, 0- un A+ grupu asins.

VADC līdz decembra beigām dosies 55 izbraukumos, kā arī gaidīs ikvienu patstāvīgajās asins ziedošanas vietās: Rīgā – Sēlpils ielā 9, Merķeļa ielā 11, Hipokrāta ielā 2, Kurzemes filiālē – Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē – Rēzeknes slimnīcā, reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos – Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Savukārt izbraukumi plānoti daudzās vietās Rīgā, Gulbenē, Vārkavā, Jēkabpilī, Rēzeknē, Alūksnē, Dagdā, Ludzā, Balvos, Viļakā, Madonā, Lubānā, Kandavā, Talsos, Ādažos, Jūrmalā, Cēsīs, Koknesē, Aizkrauklē, Dobelē, Salaspilī, Ķekavā, Saldū, Dreiliņos, Tīrainē. Pilns izbraukumu vietu saraksts pieejams mājaslapā www.donors.lv.

«Latvijas slimnīcās nemitīgi atrodas daudzi smagi slimi pacienti, kuriem nepieciešama asinsdonoru palīdzība.»

«Diemžēl nelaimes mēdz notikt visneparedzētākajos brīžos un smagas veselības problēmas nav iespējams ieplānot, tādēļ lūdzam iedzīvotājus būt atsaucīgiem un rast iespēju decembrī ziedot,» mudina VADC direktore Egita Pole.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam – pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju: personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt, norāda VADC. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude.

Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas