VDD aiztur tā saukto «Baltijas antifašisti»

Valsts drošības dienests (VDD) ziņo, ka tas pirmdien, 6.februārī, aizturējis prokremlisku aktīvisti, kura, saskaņā ar dienesta rīcībā esošo informāciju, ir iesaistīta pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstās aktivitātēs saziņas lietotnē Telegram izveidotā kanālā Baltijas antifašisti.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka

Ir aizturēta Tatjana Andrijeca.

VDD šo personu minējis savas 2021.gada darbības pārskatā, kur teikts, ka 2021.gada otrajā pusē par nereģistrētās organizācijas Krievijas tautiešu Latvijā jauniešu padomes (KTLJP) vadītāju tika iecelta partijas Latvijas Krievu savienība (LKS) aktīviste un Sanktpēterburgas Valsts universitātes studente Andrijeca. Viņa, jau KTLJP vadītājas amatā, 2021.gada oktobrī apmeklēja Maskavā notikušo 7.Vispasaules Krievijas tautiešu kongresu.

Andrijeca regulāri piedalījusies LKS un «tautiešu» aktīvistu organizētajos publiskajos pasākumos, kuru primārais mērķis bijis Kremļa agresīvās ārpolitikas propagandas vajadzībām nodrošināt priekšstatu par Latvijā it kā notiekošo krievu tautības cilvēku apspiešanu un valdošo «spiegu māniju», teikts VDD pārskatā.

Aktīviste kopā ar citiem patlaban Krievijā dzīvojošiem Latvijas valstpiederīgajiem VDD 2022.gada 28.novembrī sāktajā kriminālprocesā tiek turēta aizdomās par palīdzības sniegšanu Krievijai pret Latviju vērstā darbībā, izvēršot sistemātiskus propagandas un ietekmes pasākumus saziņas lietotnē Telegram.

Aizturētā persona ir viena no kanāla Baltijas antifašisti administratoriem un moderatoriem. Viņa kopš 2022.gada augusta dzīvoja Krievijā, taču nesen ieradās Latvijā. VDD personas uzturēšanās vietā veica tiesas sankcionētu kratīšanu, iegūstot dažādus datu nesējus, kuru saturu izvērtēs turpmākās izmeklēšanas gaitā. Tuvākajā laikā tiks lemts par procesuālā statusa un drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajai personai.

LKS līderis Miroslavs Mitrofanovs, ka Andrijeca ir aizturēta, taču viņam nav zināmi aizturēšanas iemesli. LKS sagaida oficiālu informāciju no VDD par savas biedres statusu. Tikmēr vairākās Telegram vietnēs lietotāji rakstījuši, ka Andrijeca tikai nesen ieradusies Latvijā no Sanktpēterburgas, kur viņa studējot.

Vēlāk otrdienas vakarā LKS sociālajos tīklos publicēja paziņojumu, kurā pauda protestu pret Andrijecas aizturēšanu un nodēvēja to par «Latvijas nākotni apdraudošu» un par «represijām». Partija uzskata, ka VDD «atriebjoties» Andrijecai par piedalīšanos protestos pret padomju režīmu slavinošo pieminekļu nojaukšanu.

Telegram kanālā Baltijas antifašisti VDD ir konstatējis dažādas pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstas aktivitātes. Tajā pastāvīgi tiek slavināta Krievija, tās politiskais režīms, ārpolitika un īstenotā agresija pret Ukrainu.

Kanālā tiek publicēti aicinājumi veikt kiberuzbrukumus Latvijas valsts pārvaldes institūcijām un privātā sektora uzņēmumiem.

Tā sekotāji tiek aicināti vākt informāciju par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un NATO sabiedroto spēku infrastruktūru Latvijas teritorijā. Tāpat kanālā tiek apkopota informācija par Latvijas valsts amatpersonām un citām sabiedrībā zināmām personām, kuras savā politiskajā un sabiedriskajā darbībā vēršas pret Krievijas izvērsto karu Ukrainā.

Kā apgalvots kanālā, informāciju plānots nodot Krievijas specdienestiem un citām institūcijām, lai pret šīm personām tiktu īstenoti dažādi pasākumi. Tika publicēta arī sensitīva rakstura informācija, piemēram, par šo personu iespējamo dzīvesvietu un ģimenes locekļiem.

VDD vērtējumā šo aktivitāšu galvenais mērķis ir atbilstoši Krievijas interesēm ietekmēt sabiedrisko domu un lēmumu pieņemšanas procesu Latvijā, izdarot psiholoģisku spiedienu pret Latvijas amatpersonām un sabiedrību.

Jau ziņots, ka kriminālprocesu saistībā ar pretvalstiskām aktivitātēm Telegram kanālā Baltijas antifašisti un vairākos līdzīga satura kanālos VDD sācis uz aizdomu pamata par palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Lasiet arī: PMLP atņems Latvijas pilsonību nacionālboļševikam Benesam Aijo

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas