VID aptur oligarham Avenam netieši piederošās Klauģu muižas darbību

Ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmumu ir apturēta sankcijām pakļautajam Krievijas miljardierim Pjotram Avenam pastarpināti piederošā uzņēmuma SIA “Klauģu muiža” saimnieciskā darbība, liecina reģistra Firmas.lv informācija.

Lēmumu par saimnieciskās darbības apturēšanu ir pieņemts 5.jūlijā. Vienlaikus VID piemērojis aizliegumu uzņēmuma reorganizācijai un dalībnieku maiņai.

Šī gada 20.jūnijā VID administrēto

nodokļu parāds Klauģu muižai bija 5450,22 eiro.

Uzņēmums 2020.gadā strādāja ar 323 353 eiro apgrozījumu un cieta 3,629 miljonu eiro zaudējumus. Finanšu rezultāti par 2021. un 2022.gadu nav publicēti.

SIA Klauģu muiža reģistrēta 2011.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Kiprā reģistrētā kompānija Abacus (Cyprus) Limited, bet patiesais labuma guvējs ir Avens.

Uzņēmumam pieder SIA Klauģu muiža RE, kas savukārt ir SIA Ezermaļu mežu īpašumi īpašnieks. Šo abu uzņēmumu saimnieciskā darbība nav apturēta, tomēr tiem ir piemēroti vairāki VID aizliegumi, tostarp kapitāldaļu pārreģistrācijai un atsavināšanai.

Iepriekš jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā Avens nodēvēts par vienu no Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tuvākajiem oligarhiem, kurš aktīvi sniedzis materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kas ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju, un guvis no tiem labumu. Viņš solīja šos pārmetumus apstrīdēt tiesā.

TV3 raidījums Nekā personīga 2023.gada februārī vēstīja, ka Latvijā Avenam iesaldēti ne vien banku aktīvi, bet arī nekustamie īpašumi Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā, kur viņš posās izstādīt savu porcelāna un mākslas kolekciju. Tāpat arī teju 60 hektāri Lazdonas pagastā, un viņa modernā Klauģu muiža ar vairākām ēkām un helikoptera nosēšanās laukumu.

Avena īpašumi apgrūtināti arī citur Eiropā

– Itālijas policija apķīlājusi viņa daļēji piederošo villu Sardīnijā, iesaldēts īpašums Londonā.

TV3 raidījumā skaidrots, ka Avenam nav liegts ieceļot Latvijā, jo viņš ir ne tikai Krievijas, bet arī Latvijas pilsonis. Tiesa, savulaik par Avena pilsonības iegūšanas apstākļiem izmeklēšanu veica Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Lietu izbeidza, nekonstatējot kukuļošanu, taču atklājot īpašu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vadības labvēlību pret Avenu.

Pērn pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā sākās diskusijas par to, vai Avenam pilsonību būtu jāļauj paturēt. Pērn aprīlī Saeima pieņēma grozījumus par Latvijas pilsonības atņemšanu dubultpilsoņiem, kuri snieguši dažāda veida atbalstu agresorvalstīm.

Lasiet arī: NA politiķim cieša saikne ar «sankcionēto oligarhu» Avenu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas