VIDEO| Baltais nams: Kremlis melo par ASV lomu dronu triecienā

Baltais nams ceturtdien, 4.maijā noraidīja Krievijas apgalvojumus, ka ASV ir iesaistītas dronu uzbrukumā Kremlim, šādu nostāju paužot pēc Krievijas prezidenta preses sekretāra Dmitrija Peskova apsūdzībām, ka aiz dronu uzbrukuma Kremlim stāv Savienotās Valstis.

“Mums ar to nav nekāda sakara,” Baltā nama Nacionālās drošības padomes koordinators Džons Kērbijs sacīja telekanāla MSNBC ēterā.

“Peskovs šeit tikai melo, skaidri un vienkārši,” viņš piebilda.

Peskovs iepriekš bija apgalvojis, ka ASV nosaka Ukrainai mērķus, pa kuriem dot triecienu.

“Šādi mēģinājumi atkrustīties no tā ir gan Kijivā, gan Vašingtonā, un tie protams, ir smieklīgi,” ziņu aģentūra Interfax citē Peskova teikto.

“Mēs ļoti labi zinām, ka lēmumus par šādām darbībām nepieņem Kijivā, bet tieši Vašingtonā. Bet Kijiva jau izpilda to, ko tai liek darīt,” sacīja Kremļa runasvīrs.

“Mēs zinām, ka nereti pat pašus mērķus nenosaka Kijivā, bet tos nosaka Vašingtonā un pēc tam jau par šiem mērķiem informē Kijivu, lai Kijiva izpildītu. Un katru reizi Kijivai dot tiesības līdzekļu izvēlē,” klāstīja Peskovs.

Sākotnēji Krievijas vadība dronu uzbrukumā Kremlim vainoja Ukrainu.

Šīs apsūdzības Ukrainas augstākās amatpersonas noraidījušas.

ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi sliecas par labu versijai, ka “dronu trieciens Kremlim” ir inscenējums.

Jāpiebilst, ka arī liela daļa sabiedrības tā “dēvēto ukraiņu uzbrukumu Kremlim” uzskata par Krievijas mēģinājumiem “pierādīt savai tautai, ka tā tiešām ir apdraudēta”.

Tikmēr interneta plašumos klīst video, kurā redzams, ka, pirms drons uzsprāgst, pa Kremļa jumtu staigā divi cilvēki, kas kā min interneta lietotāji ir “drona palaidēji”.

Lasiet arī: VIDEO| Krievijā tapusi propagandas filma par “nabaga krieviem Latvijā”

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas