«Vieglo portfeļu» nebūs; šobrīd valdības veidošanā partiju vidū novērojama «stīvēšanās», uzskata Kariņš

Nākamajā valdībā «vieglo portfeļu» nebūs, un valdības veidošanā pašlaik starp partijām notiek «tāda kā stīvēšanās», šorīt, 2.novembrī, LTV Rīta panorāmā izteicās Jaunās vienotības (JV) politiķis Krišjānis Kariņš, kurš ir uzņēmies iniciatīvu veidot jauno valdību.

Politiķis pieļāva, ka aiz šīs stīvēšanās varbūt stāv negribēšana izveidot konkrēto valdību.

Kariņš atgādināja, ka JV ar Nacionālo apvienību (NA) ir vienojusies faktiski par visiem jautājumiem, bet ar Apvienoto sarakstu (AS) vēl nav vienošanās par valdības struktūru, lai panāktu darbu plānu īstenošanu, konkrēti – par jaunās enerģētikas jautājumu ministrijas izveidi.

Premjers atkārtoti pauda viedokli, ka šāda jauna ministrija esot nepieciešama, jo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Ekonomikas ministrijas par šiem jautājumiem «ilgstoši plēšas» un «netiek uz priekšu», tāpēc šo ministriju daļas esot jāsaliek kopā vienā jaunā ministrijā.

«Vai nu beidzot vienojamies, vai arī tie, kas bremzē, lai atzīst, ka šādu valdību negrib, jo varbūt tas ir tas, kas apakšā slēpjas,»

par konkrētajām sarunām izteicās Kariņš, «no vienas puses briest sadarbības gars, bet no otras puses aizvien jūtu pretestību un negribēšanu. Vai tā ir negribēšana kopā strādāt, vai tas ir kas cits, es līdz galam to nesaprotu, jo man neviens to skaidri nepasaka.»

Kariņš pieļāva, ka domstarpības par jaunas ministrijas veidošanu varētu būt saistītas arī ar to, ka jaunās struktūras izveide nozīmēs, ka no citām ministrijām uz to pāries kontrole pār daļu Eiropas Savienības fondu.

Premjers arī uzsvēra, ka topošo valdību sagaida milzu izaicinājumi, jo darbs tiks sākts krīzes laikā, piebilstot, ka «vieglo portfeļu» nebūs.

Politiķis vērtēja, ka pēdējos četros gados viņa vadītā valdība milzu uzmanību veltījusi veselības aprūpes sistēmai, kur ielikta divreiz lielāka nauda nekā bija pirms tam, taču tagad sistēma esot jāsakārto.

Nākamajai valdībai būs īpaši svarīgi pievērsties iekšējās drošības un izglītības jomu sakārtošanai, savus darba uzsvarus atgādināja Kariņš.

Taujāts, kurai no partijām tiks atbildība par Veselības ministriju un vai tā savā ziņā nav kļuvusi «toksiska», jo neviens nevēlas to vadīt, Kariņš izteicās, ka viņam pašam varbūt zināma skaidrība par šo jautājumu esot, bet, kamēr partijas nav vienojušies par darāmajiem darbiem, par amatu dalīšanu viņš nerunāšot. Vienlaikus viņš nedomā, ka šis ministra amats būtu toksiskāks nekā citi, jo lieli izaicinājumi priekšā ir arī citās nozarēs.

Savukārt vaicāts, vai pati JV ir gatava uzņemties atbildību par veselības nozari, Kariņš tieši neatbildēja, sakot, ka

JV varot uzņemties vadīt visu, bet Diez vai vai koalīcijas partneri šādam risinājumam piekristu.

Paredzēts, ka šodien, 2.novembrī, JV un AS turpinās spriest par JV piedāvātās jaunās enerģētikas ministrijas izveides iespējām. Tas ir vienīgais publiski minētais domstarpību jautājums starp JV un AS palicis, vai veidot attiecīgo ministriju, uz kuru tiktu pārdalīti jau citās ministrijās esošie departamenti.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas