Vīķe-Freiberga: Elksniņš nav pelnījis ieņemt tik augstu amatu Latvijā

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S) nav pelnījis ieņemt tik augstu amatu, uzskata bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vērtējot Elksniņa izteikumus par karu Ukrainā, eksprezidente pauda, ka viņa ir pārliecināta, ka šis politiķis nav pelnījis ieņemt tik augstu amatu Latvijā. Viņa uzskata, ka steidzami jādomā par to, kādu juridisku instrumentu trūkst, lai nepieļautu šādu politiķu darbu šādos amatos.

«Drošības dienestiem būtu ar skubu un steigu jāsēžas pie saviem rakstāmgaldiem un jāuzraksta priekšlikumi par to, kas viņiem kā instrumenti pietrūkst, lai varētu adekvāti reaģēt uz šādu situāciju,» teica Vīķe-Freiberga, uzsverot, ka sekojoši parlamentam steidzami būtu jāpieņem atbilstoši likuma grozījumi, lai nebūtu tādas paralīzes un bezspēcības, jo netālu no robežām notiek kara situācija, bet «Latvijas intereses ar šā kunga paziņojumiem ir apdraudētas».

Vienlaikus eksprezidente pateicas partijai Saskaņa, ka tā Krievijas uzsāktā kara sākumā spējusi veikt principiālu izvēli par to, kurā pusē nostāties.

«Paldies Saskaņai par to, ka viņiem bija drosme par principa jautājumu, saprotot, ka jāizvēlas, kurā pusē viņi stāv, neskatoties uz to, ka viņi ilgus gadus bija kā «sērferis uz augsta viļņa», ieslīdot Saeimā uz krievvalodīgo aizstāvības viļņa Saeimā,» skaidroja Vīķe-Freiberga.

Viņa uzskata, ka Saskaņa līdz šim bijuši saskaņā ar saviem vēlētājiem, tomēr partijas pašu kultivētais elektorāts nav spējis sekot partijas principiālajai izvēlei kara sākumā.

«Apsveicu viņus par to, ka viņi paši pieņēma to soli, bet neapsveicu ar to, ka viņi savu elektorātu nebija audzinājuši un sagatavojuši arī domai, ka ir zināmi principi, kuriem jāizvēlas sekot,» teica Vīķe-Freiberga.

Eksprezidentes ieskatā atsevišķas Saeimā iekļuvušās partijas, kas pauž «šovinistisku pozīciju» vēlāk pazudīs no politikas skatuves, jo būs notikuši starptautiski notikumi.

Vīķe-Freiberga cer, ka saruks tādu iedzīvotāju skaits, kas turpinās meklēt šādu attieksmi politiskajā spektrā, lai gan šis process norit lēnāk, nekā cerēts.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka, Elksniņš Delfi TV raidījumā Kāpēc teicis, ka «Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā». Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs apgalvojis, ka viņam ir saistošs Latvijas ārpolitikas kurss.

Ņemot vērā attiecīgos Elksniņa publiskos izteikumus, ka par to, kuras valsts sastāvā atrodas anektētā Krima, Valsts drošības dienests uzaicināja viņu ierasties un sniegt paskaidrojumus.

Lasiet arī: Elksniņš: Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas