Visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Otrdien, 22.novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm.

Tāpat VUGD arī pārbaudīs starp to un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem noslēgto līgumu darbības izpildi.

Plānots, ka 22.novembrī no pulksten 10.00 līdz 10.20 visā valsts teritorijā tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas uz trim minūtēm. Kā norāda VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Ivars Nakurts, šādu pārbaudi jāīsteno, lai pārliecinātos par valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, kā arī starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem noslēgto līgumu darbības izpildi.

Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā nav dzirdamas, VUGD aicina sabiedrību nesatraukties, norādot, ka ārkārtas gadījumos, kur sirēnas nav dzirdamas vai izvietotas, var tikt izmantoti citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana sabiedrībai caur operatīvo dienestu un to sadarbības partneru skaļruņiem.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā, norāda VUGD.

Tāpat dienests uzsver un atgādina, ka gadījumos, ja iepriekš sabiedrība nav brīdināta par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par trauksmes sirēnu ieslēgšanas iemeslu un iedzīvotāju nepieciešamo rīcību.

Lasiet arī: BNN vaicā | Latkovskis: Drošības situācija Latvijā tāda pati kā kopš Krievijas uzsāktā kara

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas