Zelenskis: Mēs neatdosim pat kvadrātcentimetru savas zemes

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis teicis, ka viņa armija neatdos pat kvadrātcentimetru savas zemes kaujās valsts austrumos, Doneckas apkārtnē, savukārt Krievijas ieceltie vietvalži ziņo, ka Ukraina ienākot pilsētā ar tankiem, raksta Reuters.

Karadarbības karstie punkti Doneckas industriālajā apkārtnē ir ap Bahmutu, Soledaru un Avdijivku, kas pieredz sīvākās kaujas kopš Krievijas iebrukuma februāra beigās.

«Okupantu aktivitāte joprojām ir augsta, mēs pieredzam dučiem uzbrukumu ik dienu,» Zelenskis norādīja vakara uzrunā 8.novembrī.

«Viņi cieš milzīgus zaudējumu. Noteikumi paliek tie paši – sasniegt Doneckas reģiona administratīvo robežu. Mēs neatdosim pat kvadrātcentimetru savas zemes,» uzsvēra Ukrainas prezidents.

Šis reģions ir viens no četriem, ko Krievija septembra beigās anektēja. Cīņas starp Ukrainas armiju un Krievijas iebrucējiem šeit notiek jau kopš 2014.gada, no brīža, kad Krievija anektēja Krimu.

Krievijas ieceltais Sņihurivkas (Mikolajivas apgabalā) mērs Krievijas medijam RIA stāstījis, ka pilsētas iedzīvotāji uz ielām sastop tankus un notiek sīvas cīņas: «Cilvēki redz, ka pa pilsētas centru pārvietojas militārā tehnika.»

Okupantu ieceltais Hersonas administrācijas vadītājs Kirils Stremousovs saziņas vietnē Telegram informējis, ka Ukrainas spēki dodas uz priekšu trīs virzienos, ieskaitot Sņihurivku. Savukārt Mikolajivas apgabala administrācijas vadītājs Vitālijs Kims norāda, ka Ukrainas spēki, iespējams, jau ir izstūmuši Krievijas armiju no apvidus. Savā Telegram kanālā Kims paziņoja: «Krievijas karavīri [savstarpējā saziņā] sūdzas, ka ir zaudējuši šo teritoriju.»

Apstiprinājumu šīm ziņām nav izdevies gūt, vēsta Reuters. Ne Ukrainas, ne Krievijas puse nav sniegusi oficiālu paziņojumu.

Ukraina pēdējos mēnešus dodas pretuzbrukumā, savukārt Krievija pārgrupē spēkus, lai saglabātu savā kontrolē okupētās Ukrainas teritorijas.

Iepriekšējā mēneša laikā ir iesaukti simtiem tūkstoši rezervistu.

Kivijas militārais analītiķis Oļegs Ždanovs 8.novembrī savā YouTube kanālā vēstīja, ka pie Svatoves (Luhanskas apgabalā) padevies 21 Krievijas armijas jauniesauktais: «Šie nožēlojamie mobilizētie vīriešie – patiešām nožēlojami, bez ēdiena un ūdens jau trīs dienas – protams, ka viņi nolēma padoties.»

Krievu medijs TASS ziņoja, ka Ukrainas spēki veikuši triecienu pa Kadijivku ar raķešu sistēmām HIMARS. Triecienā cietuši četri civiliedzīvotāji.

Informējot par jaunāko situāciju, Ukrainas valdība apsūdzēja krievu karavīrus laupīšanā un infrastruktūras bojāšanā: «Kravas auto konvojs ir šķērsojis Kahovkas ūdenskrātuves dambi, un automašīnās atradās sadzīves tehnika un būvmateriāli.»

Krievijas spēki nojauc mobilo sakaru torņus un piesavinās aprīkojumu, savukārt Berislavas apkārtnē tie ir uzspridzinājuši elektrolīniju un nozaguši saules paneļu elektrostacijas aprīkojumu. Hersonā okupanti nozaguši eksponātus, mēbeles un aprīkojumu no mākslas muzeja.

Hersonas apgabals ir viens no četriem krievu spēku okupētajiem apgabaliem, un iespējams, pats svarīgākais.

To šķērso vienīgais sauszemes ceļš uz Krimu, un tajā atrodas arī Dņepras ieteka Melnajā jūrā.

Zelenskis norādījis, ka apmēram četri miljoni iedzīvotāju 14 reģionos, ieskaitot Kijivu, ir palikuši bez energoapgādes. 9.novembrī visu valsti skars plānoti elektroapgādes pārrāvumi. Tuvojoties ziemai, kad gaisa temperatūra bieži noslīd zem nulles, Krievijas spēki bieži veic triecienus ar raķetēm un liddroniem pa energoinfrastruktūru.

Lasiet arī: Ukrainas armija gatavojas atbrīvot Hersonu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas