Ziemeļkorejas draudu ēnā ASV un Dienvidkoreja apsver militārās mācības

Saskaroties ar arvien pieaugošiem draudiem no Ziemeļkorejas puses, Dienvidkoreja un ASV apsver kopīgu liela apjoma militāro mācību rīkošanu 2023.gadā, raksta aģentūra Reuters.

Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka mācības tiek plānotas saistībā ar abu valstu sadarbības 70.gadadienu: «Atzīmējot šo notikumu, mēs domājam par dažādiem veidiem, kā parādīt mūsu militāro klātesamību un alianses aizsardzības spēju pārākumu pār Ziemeļkoreju.» Ministrija informēja, ka kopīgas mācības varētu būt viens no veidiem, kā demonstrēt spējas.

Demonstrācijas būs kopīga spēka parādīšana, kas atsākta pēc vairākus gadus ilga pārtraukuma. Šī gada sākumā ievēlētais Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols (Yoon Suk-yeol) apņēmies palielināt militārās spējas un gatavību stāties pretī Ziemeļkorejas pastiprinātajai ieroču ražošanai.

20.decembrī pirmo reizi kopš 2018.gada ASV nogādāja iznīcinātājus F-22 Raptor uz Dienvidkoreju, un tas noticis vien dažas stundas pēc tam, kad Ziemeļkoreja kritizēja abas valstis un solījās veikt vēl vairāk raķešu izmēģinājumu.

Septembrī ASV un Dienvidkoreja rīkoja pirmās kopīgās mācības četru gadu laikā.

Kopīgas mācības bija pārtrauktas Sukjola priekšteča prezidentūras laikā – Muns Džēins (Moon Jae-in) deva priekšroku sadarbības veidošanai ar Ziemeļkoreju. Tomēr kaimiņvalsts noraidīja iespējamo sadarbību, dēvējot to par invāzijas mēģinājumu.

Ziemeļkoreja šogad ir veikusi iepriekš nepieredzētu raķešu izmēģinājumu skaitu, tostarp izšaujot arī starpkontinentālās ballistiskās raķetes, kas veidotas, lai varētu sasniegt ASV krastus. Tāpat Seula un Vašingtona ziņo, ka Ziemeļkoreja gatavojas kodolizmēģinājumiem. Iepriekš tādi veikti 2017.gadā.

Lasiet arī: Ziemeļkoreja atkal palaiž raķeti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas