Trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam brīvprātīgi pieteikušies 515 Latvijas pilsoņi

Piektdien, 1.decembrī, noslēdzās pieteikšanās trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam, kuram brīvprātīgi pieteicās 515 Latvijas pilsoņi, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskatīs saņemtās pieteikuma anketas, lai izvērtētu pilsoņa atbilstību Valsts aizsardzības dienesta likumā noteiktajiem kritērijiem. Ja netiks konstatēti šķēršļi dienestam, tiks veikta veselības pārbaude – katram pilsonim tiks sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Savukārt, ja pēc pieteikuma anketu izskatīšanas nepieciešamais brīvprātīgo karavīru skaits valsts aizsardzības dienesta 11 mēnešu dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos netiks konstatēts, iztrūkstošo skaitu nodrošinās ar atlasi pēc nejaušības principa, kas notiks 2024.gada 23.janvārī. Šādā gadījumā precīzs valsts aizsardzības dienestā iztrūkstošo iesaucamo skaits būs zināms pēc tam, kad noslēgsies brīvprātīgo pieteikumu anketu izvērtēšana.

Jau ziņots, ka iesaukšanai valsts aizsardzības dienestā ir pakļauti Latvijas pilsoņi -–vīrieši, kuri dzimuši pēc 2004.gada 1.janvāra.

2024.gada jūlija iesaukuma 11 mēnešu ilgajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos tiks uzņemti 480 valsts aizsardzības dienesta karavīri, kuri dienestu īstenos Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē militārajā bāzē “Ādaži”.

Šovasar pirmajā VAD iesaukumā zvērestu nodeva 251 jaunietis. Savukārt otrajā iesaukumā, kas noslēdzās šovasar, reģistrēti 139 rekrūši. Viņi armijā pieteicās brīvprātīgi. No tiem 122 dienēs 11 mēnešus NBS, bet 17 piecus gadus Zemessardzē. Jauniešiem dienests sāksies janvārī Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēkos Lielvārdē un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Stāmerienā, Gulbenes novadā.

Trešo VAD iesaukumu bija plānots veidot no 480 jauniešiem.

Viens no trim dienesta veidiem ir 11 mēnešu ilgs dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, jauniešu var arī dienestu pildīt Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu apmācībā piedaloties 28 dienas. Tāpat jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – var brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskata saņemtās pieteikuma anketas, kā arī pārbauda katra pilsoņa sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiek konstatēti šķēršļi dienestam, veic veselības pārbaudi. Katram pilsonim tiek sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Lasiet arī: Piesakoties brīvprātīgi VAD, iespējams saņemt lielāku atalgojumu, uzsver Bergmanis

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas