ASV konservatīvie vēlētāji Trampa vietā izvēlas Floridas gubernatoru

Liela daļa ASV vēlētāju, kas atbalsta Republikāņu partiju, Donalda Trampa (Donald Trump) vietā izvēlas Floridas gubernatoru Ronu de Santisu (Ron DeSantis), raksta britu raidorganizācija BBC.

56% konservatīvo vēlētāju izvēlētos balsot par Floridas gubernatoru Ronu de Santisu, salīdzinot ar 33%, kas savu balsi ir gatavi atdot par bijušo prezidentu Donaldu Trampu, kurš novembrī paziņoja par priekšvēlēšanu kampaņas sākšanu 2024.gadā plānotajām vēlēšanām.

Safolkas Universitātes un medija USA Today kopīgi rīkotajā aptaujā arī noskaidrots, ka šī brīža ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) tiek vērtēts augstāk nekā Tramps.

Aptaujas rezultāti seko negaidītajam sniegumam ASV vidustermiņa vēlēšanās, kur republikāņi neieguva gaidīto absolūto uzvaru.

Safolkas Universitātes Politikas pētniecības centra vadītājs Deivids Paleologoss (David Paleologos) sacīja: «Izskatās, ka pilsētā ieradies jauns republikāņu šerifs. De Santiss apsteidz Trampu ne tikai kopumā, bet arī starp tiem republikāņu atbalstītājiem, kas iepriekš bija Trampa vēlētāji. Republikāņi un konservatīvie vēlētāji kopumā arvien vairāk vēlas Trampa politiku bez paša Trampa.»

Saskaņā ar aptauju, de Santiss apsteidz arī Baidenu, ja vēlētājiem būtu jāizvēlas tagad. De Santiss novembrī tika pārvēlēts Floridas gubernatora amatā ar vairāk nekā pusotra miljona balsu pārsvaru, kas pēdējo 40 gadu laikā ir lielākā balsu daudzuma starpība.

Tramps sarunā ar Fox News savam potenciālajam konkurentam ieteica nekandidēt ASV prezidenta vēlēšanās: «Es domāju, ka viņš varētu sev nodarīt pāri, ja izlems kandidēt.»

13.decembrī publiskotie aptaujas rezultāti parāda, ka kopumā tikai 30% vēlētāju būtu gatavi balsot par Trampu, salīdzinot ar 46%, kas izvēlētos Baidenu. Tomēr aptaujā arī atklājies, ka 60% amerikāņu būtu apmierināti, ja 2024.gada vēlēšanās nepiedalītos ne Tramps, ne Baidens.

Lasiet arī: Kanje Vests paziņo par kandidēšanu ASV prezidenta vēlēšanās

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas