Brante turpmāk vadīs Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju Saeimā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju turpmāk vadīs juriste, bijusī Rīgas domes deputāte Ieva Brante (AS), trešdien, 21.decembrī, lēma attiecīgās komisijas deputāti, vēsta Saeimas preses dienests.

Komisijas vadība pārvēlēta, jo līdzšinējais Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Didzis Šmits (AS) nolicis deputāta mandātu, kamēr Krišjāņa Kariņa (JV) vadītajā valdībā pilda zemkopības ministra amata pienākumus.

Par komisijas priekšsēdētājas biedri deputāti ievēlēja Ingrīdu Circeni (JV), savukārt sekretāres amatu turpinās pildīt Leila Rasima (PRO).

Kā iepriekš ziņots, komisijas sastāvā ir arī deputāti Augusts Brigmanis (ZZS), Glorija Grevcova (ST!), Aleksandrs Kiršteins (NA), Linda Liepiņa (LPV), Gatis Liepiņš (JV), Anna Rancāne (JV) un Jānis Vucāns (ZZS).

Komisija izskata cilvēktiesību un sabiedrisko lietu jomas likumprojektus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār nozares iestāžu darbu. Komisijas darbības joma ir ne tikai cilvēktiesību situācija valstī, sabiedrības integrācijas procesi, sabiedrisko mediju aktualitātes un reliģisko organizāciju darbība, bet arī dzimumu līdztiesības veicināšana, cilvēktirdzniecības apkarošana un vardarbības novēršana izglītības iestādēs. Komisijas darbā aktīvi piedalās ministriju un citu valsts iestāžu amatpersonas, pašvaldību darbinieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Lasiet arī: Saeima izsaka uzticību jaunajai valdībai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas