Draudēts RSU izraēļu studentiem. Draud izraidīt draudētājus

Pret izteiktajiem draudiem Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Izraēlas studentiem ir jāvēršas ar visu likuma bardzību, uzskata Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV).

Nepieciešamības gadījumā pat ir jāvērtē iespēja draudētājus izraidīt no valsts, uzsvēra premjerpartijas pieredzējušais politiķis.

Kā vēsta portāls Tvnet, vairāki RSU studenti no Izraēlas kopš kara sākuma Izraēlā ir saņēmuši naidu kurinošus tekstus un draudus. Tas novedis pie nesaskaņām RSU studentu vidū. Viena persona vērsusies Valsts drošības dienestā saistībā ar antisemītiskiem izteicieniem un draudiem.

Arī agrāk RSU esot bijuši līdzīgi incidenti,

taču mazāk ekstrēmi, bet vienlaikus RSU brīdinājumi agresoriem par iespējamu izraidīšanu nav līdzējuši, vēsta portāls.

Universitātē atklāja, ka līdz šim tā nav saņēmusi pierādījumus par portāla rakstā pieminētā studenta apgalvoto. Taču izglītības iestāde “reaģē uz katru šādu ziņojumu un katru arī individuāli izvērtē”. Vēl trešdienas, 25.oktobra, rītā RSU sazinājusies ar VDD un saņēmusi norādes, ka pašlaik RSU papildus pasākumi nav nepieciešami, un situācija tiek uzraudzīta.

Lasiet arī: Izraēlas ārlietu ministrs noraida pamieru Gazas joslā

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) norādīja, ka, ja individuālā līmenī šādas situācijas ir radušās, tad primāri uz tām jāreaģē augstskolai, izvērtējot situāciju un pēc nepieciešamības iesaistot atbildīgos valsts dienestus. Ministrs paļaujas uz šo pušu profesionālu sadarbību, lai novērstu jebkādu situācijas eskalāciju.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vērtēs situāciju RSU par iespējamiem konfliktiem starp ārvalstu studentiem saistībā ar Izraēlas un Palestīnas konfliktu, izriet no ministrijas pārstāvju ieraksta tviterī. IZM ir sazinājusies ar Veselības ministriju, kuras padotībā ir RSU, Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju, lai skaidrotu situāciju un novērstu tās iespējamu eskalāciju.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas