G20 līderi kopīgā paziņojumā nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu

G20 līderi trešdien, 16.novembrī, nākuši klajā ar kopīgu paziņojumu, kurā nosodīta Krievijas agresija pret Ukrainu.

G20 līderi trešdien, 16.novembrī, nākuši klajā ar kopīgu paziņojumu, kurā norādīts, ka «vairums G20 valstu stingri nosoda karu Ukrainā», kaut gan Krievija sākotnēji pretojās šāda teikuma iekļaušanai kopīgajā paziņojumā. Tajā norādīts, ka ir arī citi viedokļi, un atspoguļota Krievijas nostāja.

Neskatoties uz lielajām domstarpībām, paziņojumu pieņēmušas visas valstis, tai skaitā Krievija, apstiprināja vairāki dalībnieki.

Paziņojumā Krievijas uzbrukums Ukrainai saukts par karu un nevis «īpašo militāro operāciju», kā to spītīgi dēvē Maskava.

G20 līderu paziņojumā teikts, ka ir jāievēro starptautiskās tiesības un kodolieroču izmantošanas draudi ir nepieņemami. Paziņojumā arī atzinīgi novērtēta Melnās jūras graudu iniciatīva.

G20 divu dienu samitā Bali piedalās Argentīna, Austrālija, Brazīlija, Kanāda, Ķīna, Francija, Vācija, Lielbritānija, Indija, Indonēzija, Itālija, Japāna, Meksika, Krievija, Saūda Arābija, Dienvidāfrika, Dienvidkoreja, Turcija un ASV, kā arī Eiropas Savienība. Krieviju samitā pārstāvēja ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kurš jau otrdien pameta G20 sanāksmi un nesagaidīja noslēguma paziņojuma pieņemšanu.

Lasiet arī: ASV: Polijā nokritusī raķete, iespējams, nenāk no Krievijas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas