Kādām opozīcijas partijām ir vienošanās par atbalstu Pīlēnam, pieļauj politoloģe

Ja opozīcijas partijas Latvija pirmajā vietā (LPV) un Stabilitātei sola atbalstu Pīlēnam, tad par to varētu būt panākta kāda vienošanās, uzskata Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.

Politoloģe sarunā ar aģentūru LETA atzīmēja, ka opozīcija šādos jautājumos faktiski nekad nebalso par valdošās koalīcijas virzītiem kandidātiem, ja vien nav kāda vienošanās. Ekspertes vērtējumā,

Pīlēns īsti neesot kandidāts, kas atbilstu, piemēram, Stabilitātes elektorāta gaidām,

jo tas ir mazāk ekonomiski aizsargāts sabiedrības slānis, bet Pīlēns pārstāv uzņēmēju un biznesa intereses. Ja nav ideoloģiskā sakritība, tas arī liecina par kādas vienošanās iespējamību, sacīja Metla-Rozentāle.

“Man ir bail par to, kādi būs šie darījumi un to robežas, kas tiek slēgti. Vai darījums paredz, ka tā ir cita valdība? Mēs nezinām, kas ir prasības, ko partijas prasa par atbalstu Pīlēnam,” sprieda politikas zinātniece.

“Pašreizējo prezidentu Egilu Levitu mēs pazīstam un zinām, kas aiz viņa stāv, pareizāk sakot, nestāv nekas – nekādi ekonomiskie spēki, intereses. Pīlēna gadījumā, mēs nevaram būt droši,” domā eksperte.

Kā ziņots, pirmais ambīcijas kandidēt uz Valsts prezidenta amatu pieteica uzņēmējs un Apvienotā saraksta (AS) dibinātājs Uldis Pīlēns. Bez AS viņam atbalstu pauda virkne opozīcijas politiķu, tomēr stabils balsu vairākums Pīlēnam pašlaik nav pavisam drošs.

Vēlāk arī līdzšinējais Valsts prezidents Egils Levits paziņoja, ka ir gatavs kandidēt uz otru termiņu. Viņam atbalstu sola Nacionālā apvienība un Jaunā vienotība.

Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks maija pēdējā dienā.

Lasiet arī: Kariņš: Koalīcijai ir jābūt vienotai Valsts prezidenta amata kandidāta izvēlē

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas