Latvijas iedzīvotāji – aktīvi labdarības iniciatīvu atbalstītāji

Izteikti lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 80% ziedo vai sniedz atbalstu kādam vismaz reizi gadā, un visvairāk līdzekļu ziedojumiem tiek atvēlēts bērnu atbalstam, taču šogad bieži palīdzība ir sniegta arī Ukrainai un tās iedzīvotājiem, liecina If Apdrošināšanas veiktās aptaujas dati.

Kā secināms pēc aptaujas rezultātiem, lielākā daļa jeb 59% Latvijas iedzīvotāju mēdz ziedot neregulāri, savukārt trīs procenti respondentu ir iestatījuši automātiskos ziedojumu maksājumus savā internetbankā, bet seši procenti parasti ziedo tikai decembrī, taču teju katrs trešais jeb 32% valsts iedzīvotāju ziedojumus neveic nemaz.

Tāpat aptaujas dati norāda uz to, ka vismaz reizi gadā ziedojuši visu vecumu cilvēki, taču visaktīvākie ziedotāji ir bijuši no 45 līdz 54 gadus veci Latvijas iedzīvotāji.

Vienlaikus, salīdzinot Latviju ar citām Baltijas valstīm, manāms, ka kaimiņvalstīs tendence ziedot ir līdzīga – Igaunijā vairākas reizes gadā ziedo 41%, bet Lietuvā, tāpat kā Latvijā, 57% respondentu.

Reizi gadā ziedojumus veic 29% igauņu un 22% lietuviešu.

Uz jautājumu, ko Latvijas iedzīvotāji visbiežāk ir ziedojuši, lielākā daļa jeb 87% atbildēja, ka tā ir bijusi nauda, tad seko apģērbs – 59% gadījumu, savukārt 38% ir ziedojuši dažādas lietas – mēbeles, rotaļlietas, specifisku aprīkojumu, un katrs ceturtais aptaujas dalībnieks ir ziedojis pārtiku.

Tāpat pētījumā atklājās, ka pēdējā gada laikā lielākā daļa – 54% – respondentu ir ziedojuši naudu bērnu atbalstam, 37% ziedojumus ir snieguši Ukrainai, trešdaļa atbalstījuši dzīvnieku patversmes, tikpat daudz respondentu palīdzējuši slimiem cilvēkiem. 29% ir ziedojuši bezpajumtniekiem, 22% senioriem, 15% palīdzējuši cilvēkiem, kuri zaudējuši māju ugunsgrēka vai citu iemeslu dēļ.

Citās Baltijas valstīs, tāpat kā Latvijā, galvenais uzsvars tiek likts uz palīdzības sniegšanu bērniem un Ukrainai.

Igaunijā bērniem ziedojuši 57%, bet Lietuvā 58% respondentu. Savukārt Ukrainai ziedojumus veikuši 55% igauņu un 60% Lietuvas iedzīvotāji.

Kā norāda If Apdrošināšana veiktajā Baltijas valstu aptaujā piedalījās nedaudz vairāk nekā 1 000 cilvēku no katras valsts.

Lasiet arī: 55 tūkstoši eiro dienā – sabiedrības uzticētais Ziedot.lv

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas