Latvijas iedzīvotāju apziņošanas laikā izplatītas viltus SMS par iesaukšanu VAD

Aizsardzības ministrija (AM) kopā ar mobilo sakaru operatoriem un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu mācību laikā 7. un 8.septembrī veic Latvijas iedzīvotāju apziņošanu ar SMS īsziņām, taču paralēli izplatījusies krāpnieku radīta viltus ziņa par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā, informē AM.

Līdz šim neprecizēts Latvijas iedzīvotāju skaits 7.septembrī saņēma īsziņu no it kā Latvijas Armijas ar informāciju, ka saņēmējs ir izvēlēts valsts aizsardzības dienestam Latvijas Armijā, un dienests ilgs 12 mēnešus un sāksies 2023.gada 1.februārī.

 

AM apliecina, ka minētās īsziņas sūtītājs nav Latvijas armija, kā arī to, ka šobrīd šādu īsziņu izsūtīšana saistībā ar valsts aizsardzības dienestu nav plānota.

Papildus AM informē, ka pirmais iesaukums valsts aizsardzības dienestā ir plānots janvārī, un ministrija aicina Latvijas pilsoņus vecumā 18–27 pieteikties brīvprātīgi.

Kā BNN ziņoja iepriekš, 6.septembrī Ministru kabinets konceptuāli atbalstīja informatīvo ziņojumu Par valsts aizsardzības dienesta ieviešanu, kas paredz valsts aizsardzības dienesta uzsākšanu ar nākamā gada janvāri.

Pienākums dienēt būs Latvijas pilsoņiem – vīriešiem vecumā no 18 līdz 27 gadiem, kā arī dienestam brīvprātīgi varēs pieteikties Latvijas pilsones – sievietes šajā pašā vecuma grupā.

Pirmajam iesaukumam 2023.gada janvārī AM aicinās Latvijas pilsoņus vecumā no 18 līdz 27 gadiem brīvprātīgi pieteikties militārajai apmācībai. Sākot ar 2023.gada otro pusgadu, pilsoņus iesauks arī obligātā kārtā. Gadā plānoti divi iesaukumi – janvārī un jūlijā.

Plānots attīstīt četrus valsts aizsardzības dienesta izpildes veidus – dienestu Nacionālo bruņoto spēku vienībā, dienestu Zemessardzē, augstskolu studentu speciālās militārās apmācības apguvi un valsts civilo dienestu.

Lasiet arī: Valdība atbalsta valsts aizsardzības dienesta ieviešanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas