Lidostas Rīga apgrozījums – lielāks par cerēto

Šā gada deviņos mēnešos lidostā Rīga apkalpoto pasažieru skaits sasniedza 3,94 miljonus cilvēku, liecina uzņēmuma pārskats. Tas ir par 176% vairāk kā šajā periodā 2021.gadā, taču attiecībā pret 2019.gada apjomiem apkalpoto pasažieru skaits ir par 34% mazāks.

Salīdzinājumā ar vidējiem rādītājiem Eiropas lidostās atkopšanās pēc Covid-19 pandēmijas mūsu galvaspilsētas gaisakuģu ostā ir noritējusi gausāk. Izplatītajā uzņēmuma paziņojumā medijiem šī atpalicība tiek skaidrota ar ģeopolitisko realitāti: līdz ar karu Ukrainā un saistīto gaisa telpas slēgšanu nav bijis iespēju nodrošināt tranzīta pasažieru apkalpošanu un kravu reisus plānotajā apjomā.

Lidostas neto apgrozījums 2022.gada trīs ceturkšņos bija 41,7 miljoni eiro.

Tas ir par 5,1 miljonu eiro jeb 14% vairāk, kā šim laika posmam tika plānots uzņēmuma budžetā, vēsta nerevidētais saīsinātais pārskats par 2022.gada deviņiem mēnešiem. Neto apgrozījuma pieaugumu šajā laikā turpināja pozitīvi ietekmēt pasažieru struktūras izmaiņas, būtiski pieaugot tiešo pasažieru skaitam.

Lidostas neto apgrozījumu veidoja ienākumi no aviācijas pakalpojumiem 26,52 miljonu eiro apmērā, kas ir par 11% vairāk, nekā tika plānots, un no neaviācijas pakalpojumiem 15,15 miljonu eiro apmērā – 20% vairāk par budžetā prognozēto. Saimnieciskās darbības izmaksas 2022.gada deviņos mēnešos veidoja 45,56 miljonus eiro, kas savukārt ir par 3% mazāk, nekā bija ieplānots.

Kopējais investīciju apjoms 2022.gada deviņos mēnešos lidostā Rīga nedaudz pārsniedza deviņus miljonus eiro, galvenokārt ieguldot drošības sistēmu un IT infrastruktūras attīstības risinājumos, pasažieru un gaisa kuģu apkalpošanas infrastruktūras uzlabošanā un lidostas teritorijas attīstībā, autotransporta, tehnikas un perona aprīkojuma nomaiņā.

Starpperiodu pārskats par gada deviņiem mēnešiem liecina, ka lidosta Rīga – ņemot vērā lielāku apgrozījumu gan aviācijas, gan neaviācijas jomā – ir strādājusi ar 3 miljonu eiro peļņu. Savukārt plānotajā budžetā šai periodā tika prognozēti zaudējumi 4,3 miljonu eiro apmērā. Tomēr, augot energoresursu cenām, gada ceturtajā ceturksnī peļņu varētu neizdoties saglabāt, teikts uzņēmuma ziņojumā. 

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas