Militārā policija izmeklē krāpšanu pārtikas piegādē Ādažu militārajai bāzei

Militārā policija izmeklē krāpšanu pārtikas piegādē Ādažu militārajai bāzei, svētdien vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums informē, ka Militārā policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Aizdomās tiek turētas trīs personas. Aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā tiekot turēts arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvis.

Pēc “Nekā personīga” rīcībā esošās informācijas, bruņotajiem spēkiem varētu būt nodarīti aptuveni 100 000 eiro zaudējumi.

“Nekā personīga” skaidro, ka NBS Nodrošinājuma pavēlniecības trešā reģionālā nodrošinājuma centra pārstāve pati esot pasūtījusi un pati arī pieņēmusi SIA “Lanekss” piegādātos pārtikas produktus, pavadzīmēs ierakstot nepatiesu informāciju, proti, uzrādīto lielākus apmērus, nekā patiesībā. Ar NBS Nodrošinājuma pavēlniecības pārstāvi darba tiesiskās attiecības pārtrauktas pagājušajā gadā. 

Prokuratūra raidījumam atteikusies sniegt komentārus par izmeklēšanas gaitu, kā arī “Lanekss” pārstāvji intervijai nav piekrituši.

Savukārt NBS komandieris Leonīds Kalniņš raidījumam atzīmēja, ka ir palielināta kontroles mehānisma efektivitāte, ieviešot papildu štata vietu un speciālas instrukcijas, kādā veidā pārtika nonāk līdz karavīriem. “Tas lieku reizi parāda, ka mums visu laiku ir jāpilnveidojas,” viņš sacīja.

Savukārt Aizsardzības ministrijas sniegtā informācija liecina, ka piecos gados bruņotie spēki no “Lanekss” ir iepirkuši pārtiku par apmēram 7,7 miljoniem eiro. “Lanekss” ir otrs lielākais komersants, no kā armija iegādājusies pārtiku, atpaliekot tikai no SIA “Sanitex”, kura piegādājusi pārtiku apmēram 14 miljonu eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka Latvijas Televīzija (LTV) iepriekš vēstīja, ka, pasūtot preces Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS), var saņemt preci, kas ražota Krievijā. LTV konkrētajā iepirkumā saņēmis Krievijā ražotu tēju ar zīmolu “Greenfield”. Uz tējas paciņas bija  norādīts, ka tā ražota Sanktpēterburgā krietnu laiku pēc Krievijas sāktā pilna apjoma iebrukuma Ukrainā. Tēju piegādāja “Lanekss”.

Uzņēmums “Lankess” 2022.gadā strādāja ar 5,62 miljonu eiro apgrozījumu un 1,08 miljonu eiro peļņu, liecina informācija “Firmas.lv”. “Lanekss” reģistrēts 2001.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2 840 eiro, bet vienīgā īpašniece ir Ņina Siliņa.

Lasiet arī: Re:Baltica: Ždanoka strādāja Krievijas izlūkdienestam, atklāj nopludināti epasti

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā | Ķīna aptur vīzu izsniegšanu Lietuvas pilsoņiem, “MG Grupė” apstrīd spriedumu korupcijas lietā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas