NA un AS vēlētos veidot trīs partiju koalīciju kopā ar JV

Nacionālā apvienība (NA) un Apvienotais saraksts (AS) labprāt strādātu Jaunās vienotības (JV) vadītā koalīcijā, nepiesaistot tai ceturto politisko spēku, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes atklāja partiju pārstāvji Rihards Kols (NA) un Māris Kučinskis (AS).

Balstoties uz 14.Saeimas vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem, trīs minēto politisko spēku koalīcijai parlamentā būtu 54 balsis. Kols uzskata, ka tas ir optimāls pārsvars, lai gan vienlaikus tas nozīmē, ka šādai koalīcijai jābūt ļoti disciplinētai.

Jautāts, vai lielākas valdības stabilitātes nodrošināšanai koalīcijā nevajadzētu iesaistīt vēl kādu politisko spēku, piemēram, Progresīvos, Kols atbildēja, ka pagaidām neredz šādu nepieciešamību.

Līdzīgu redzējumu pauda arī AS pārstāvis Kučinskis.

«Tas viss ir sarunu jautājums, un būšu priecīgs, ja sarunas sāksies mums trijatā. Līdzīga koalīcija vismaz ar manu līdzdalību ir bijusi pirms četriem gadiem, un cilvēki ir pazīstami gan pie mums, gan pie viņiem,» sacīja politiķis.

Kādreizējais Zaļo un zemnieku (ZZS) Ministru prezidents gan atzīmēja, ka Progresīvo neaicināšana koalīcijā nav stingrs uzstādījums, bet viņam personīgi liekas, ka labāk tomēr būtu strādāt trijatā.

Kā vienu no Progresīvo mīnusiem Kučinskis minēja viņu politiskās pieredzes trūkumu.

Vienlaikus Kučinskis atzīmēja, ka AS nebūs partneris, kurš tikai aizpildīs tukšo vietu līdzšinējā valdībā, no kuras «izkrituši» Konservatīvie un Attīstībai/Par!.

«Mazlietiņ prasām lielas pārrunas par dažiem punktiem. [..] Mūsu galvenais akcents, ja tā var teikt, ir uz drošības bloku un ekonomisko bloku, kā tas tiks izveidots,» skaidroja politiķis.

Kols piebilda, ka gaidāmajās koalīcijas veidošanas sarunās to dalībniekiem nevajadzētu likt nekādus mākslīgus šķēršļus, kas sarežģītu iespējami drīzu valdības izveidošanu un darba sākšanu. Tas būtu valsts interesēs, uzsvēra politiķis.

Gan Kučinskis, gan Kols kā pašsaprotamu uzskata, ka jaunās koalīcijas veidošanā iniciatīva būtu jāuzņemas JV, bet jauno valdību varētu vadīt līdzšinējais premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Kā ziņots, saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem 14.Saeimas vēlēšanās JV ieguvusi 26 mandātus, ZZS – 16, AS – 15, NA – 13, Stabilitātei! – 11, Progresīvie – desmit, bet Latvija pirmajā vietā – deviņus.

Jau šodien, 3.oktobrī, Valsts prezidents uz tikšanos aicinājis visu jaunajā parlamenta sasaukumā ievēlēto frakciju pārstāvjus.

Lasiet arī: Saeimā iekļuvušas septiņas partijas; zināms 14.Saeimas sastāvs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas