Nedēļas sākumā visā valstī gaidāma atkala, veidosies apledojums!

Tuvākajās dienās laika apstākļus noteikts ciklona darbība. Naktī uz pirmdienu, 12.februāri, Latvijai no dienvidiem pietuvosies siltā atmosfēras fronte, kas arī dienas laikā turpinās šķērsos valsts teritoriju, daudzviet nesot nokrišņus, tostarp arī atkalu – sasalstošu lietu, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sinoptiķi norāda, ka uz ietvēm, ceļiem un citām virsmām veidosies stiprs apledojums, ziemeļaustrumos pat ļoti stiprs! Arī otrdiensaglabāsies līdzīgs laiks, radot apgrūtinātus un dažviet pat bīstamus apstākļus. Naktī uz otrdienuatsevišķos rajonos gaidāma miglas veidošanās, dažviet apgrūtinot redzamību. Dominēs lēns līdz mērens austrumu vējš, kas brīžiem piekrastē būs brāzmains. Nedēļas sākumā minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +2…-6 grādu robežās, bet dienās temperatūra lielākoties paaugstināsies līdz +2…-3 grādu.

Trešdien, līdzīgi kā nedēļas sākumā, palaikam sagaidīsim  nokrišņus, taču silto gaisa masu pakāpeniski nomainīs aukstā. Pēc šī brīža prognozes, no nedēļas vidus līdz pat tās izskaņai ne tikai kļūs aukstāks, bet arī paaugstināsies atmosfēras spiediens – gan dienas, gan naktis aizritēs ar lielākoties sausu laiku, dažviet uzspīdēs saule, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Dominējošais būs austrumu vējš, kas galvenokārt būs lēns līdz mērens. Gaidāms, ka naktīs valsts rietumos gaiss lielākoties atdzisīs līdz 0…-5 grādiem, austrumos -5…-10 grādiem, bet naktī uz piektdienu termometra stabiņš galējos austrumos varētu noslīdēt līdz pat -13 grādu atzīmei. Dienās gaisa temperatūra būs līdzīga – jūras piekrastē iesilstot līdz +2 grādi, bet virzienā uz austrumiem saglabājoties aukstākam laikam, dažviet austrumos termometra stabiņam nepakāpjoties augstāk par -8 grādu atzīmi.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā | Naftas noplūde Būtiņģes terminālī; netiek atklātas ieguldījumu fonda partnera piesavināšanās summas

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas