AS Olainfarm lielākajam akcionāram mainīta uzņēmuma valde

Saskaņā ar Augstākās tiesas Senāta spriedumu, Uzņēmumu reģistrs 24.aprīlī ir atjaunojis iepriekšējo tiesisko stāvokli – atcēlis Pēteri Rubeni no SIA Olmafarm valdes, jo viņš amatā tika ievēlēts prettiesiski, un atjaunojis Milanu Beļeviču uzņēmuma valdes locekles amatā, ziņo SIA Olmafarm

Tāpat Uzņēmumu reģistra 24.aprīlī pieņemtais lēmums atceļ virkni lēmumu, kas tika pieņemti pēc Pētera Rubeņa iecelšanas SIA Olmafarm valdē 2019.gada 12.jūlijā – izmaiņas uzņēmuma valdes sastāvā, juridiskās adreses maiņa, izmaiņas uzņēmuma dalībnieku reģistrā un valdes locekļa statusā, statūtu grozījumi, dalībnieku reģistra nodalījuma pievienošana, kā arī prokūras izdošana Aleksejam Panasinam.

«Uzskatu, ka šāds Augstākās tiesas Senāta lēmums un attiecīgs Uzņēmumu reģistra lēmums atjauno tiesiskumu – tikai visas trīs Valērija Maligina mantinieces kā SIA Olmafarm dalībnieces, tātad kopīpašnieces, lēmumus varēs pieņemt kopīgi. Tas atjauno apstākļus, ka iespējams meklēt pieņemamu risinājumu visām trim kopīpašniecēm,» saka SIA Olmafarm valdes locekle Beļeviča.

Jāatzīmē, ka iepriekš BNN rīcībā bija nonākusi informācija, ka bijušās Olainfarm amatpersonas Mārtiņš Krieķis un Pāvels Rebenoks bija plānojuši atgriezties uzņēmuma valdē, lai, it kā pārstāvot mantinieču intereses, iespējams, varētu kārtot darījumus ar viņām piederošajiem īpašumiem, sev gūstot lielāko labumu.

Vēl par šo tematu: BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

Tāpat BNN jau rakstīja par reiderismu, ko Rebenoks kopā ar Krieķi īstenojis, ieņemot amatus uzņēmumā. Saistībā ar notikušo tika lūgts uzsākt kriminālprocesu.

SIA Olmafarm skaidro, kaUzņēmumu reģistra lēmums balstīts uz Senāta spriedumu, kas atzina, ka visas Valērija Maligina mantinieces ir ierakstītas SIA Olmafarm dalībnieku reģistrā un līdz ar to ieguvušas SIA Olmafarm dalībnieču statusu. Šādā gadījumā uzņēmuma dalībnieku lēmumu pieņemšanu regulē Komerclikuma 157.pants, nevis Civillikuma 716.pants. Tas nozīmē, ka dalībnieku sapulcē var piedalīties tikai visu triju mantinieču pilnvarots pārstāvis, kas nav noticis. Līdz ar to, divu līdzmantinieču Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas 2019.gada 13.jūnija pieņemtais lēmums par SIA Olmafarm valdes maiņu nav spēkā, un 2019.gada 20.novembra Zemgales rajona tiesas spriedums šajā daļā ir bijis pareizs, atzīmē uzņēmumā.

2019.gada jūlijā uzreiz pēc Beļevičas atcelšanas un Rubeņa iecelšanas Signe Baldere-Sildedze kā Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve nāca publiski klajā ar viedokli, ka Rubeņa reģistrēšana SIA Olmafarm valdē ir prettiesiska un šāda rīcība ir vērtējama kā aizdomīga. Viņa teica, ka Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas vienošanās notikusi slepus, rupji pārkāpjot viņas nepilngadīgās meitas intereses. Uzņēmumu reģistra lēmums reģistrēt izmaiņas SIA Olmafarm valdē, pretēji Latvijā pastāvošajām tiesību normām, kalpoja par pamatu Annai Emīlijai Maliginai vērsties tiesā. 

Lasiet arī: Juristi: Olainfarm sarunas jāizvērtē tiesībsargājošām iestādēm

AS Olainfarm lielākais akcionārs ir SIA Olmafarm (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Nikai Saveļjevai un Annai Emīlijai Maliginai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas