LU komandas uzvar Baltijas programmēšanas sacensībās

Baltijas valstu universitāšu studentu komandu programmēšanas sacensības, kurās piedalījās 38 komandas, labākos rezultātus guva Latvijas Universitātes (LU) komandas.

Sacensības notika ar interneta starpniecību. Komandām tika piedāvāts atrisināt desmit uzdevumus piecu stundu laikā. Komanda, kuras sastāvā var būt līdz trim dalībniekiem, varēja izmantot tikai vienu datoru.

Latvijas Universitāte tika pārstāvēta ar 17 komandām, kas liecina par programmēšanas sacensību popularitāti LU studentu vidū. Sacensību gala rezultāti uzrādīja, ka LU komandas joprojām ir spēcīgākās Baltijas valstīs.

Jāatzīmē, ka absolūti labāko rezultātu uzrādīja Latvijas Universitātes komanda, kuras sastāvā startēja LU Datorikas fakultātes studenti Aigars Eglājs, Rihards Fridrihsons un Artūrs Znotiņš. Arī otrais un trešais labākais rezultāts bija LU komandām. Otrā vieta – Normunds Vilciņš un Jevgēnijs Vihrovs, trešā – Kārlis Seņko, Ēriks Gopaks un Edgars Ozols.

«Pārsteigums par to, ka esam pirmie, man neradās. Jāpiebilst, ka izbrīnu radīja tas, ka pirmo vietu ieguva nevis LU «veterāni» – vecāko kursu studenti, bet gan pirmkursnieki,» sacījis LU Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns. Viņš atzina, ka priekšā studentiem ir vēl daudz pārbaudījumu, tā kā «aiz muguras» ir tikai pirmā kārta, un oktobra vidū būs jāpošas uz prestižāko starptautisko sacensību ACM ICPC ceturtdaļfinālu, kas norisināsies Minskā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas