Ozola: Jaunā RD koalīcija, iespējams, varētu tikt izveidota nākamnedēļ

Jaunā Rīgas domes (RD) koalīcija, iespējams, varētu tikt izveidota jau nākamnedēļ, aģentūrai LETA pieļāva RD priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (Kods Rīgai).

Viņa uzsvēra, ka pašlaik vēl notiek intensīvas sarunas par turpmāko darbu ar iespējamajiem koalīcijas partneriem. Ozola prognozē, ka vienošanos varētu panākt jau nākamnedēļ.

Politiķe atzina, ka lēmumu pieņemšanas process jaunajā koalīcijā būs smagnējāks un prasīs lielākas pūles no vadošās frakcijas, jo koalīcijā būs dažādāki politiskie spēki.

Taču pašlaik neesot citu iespēju, kā vien turpināt darbu domē, jo neizdevās vienoties par sadarbību ar bijušajiem koalīcijas partneriem Progresīvajiem.

Kā ziņots, jaunveidojamai Rīgas domes koalīcijai varētu būt 33 domes deputātu atbalsts.

Rīgas domē par jaunas valdošās koalīcijas izveidi nepanākot progresu sarunās ar PP, trīs partiju bloks – JV, NA/LRA un KR – sācis sarunas ar citām galvaspilsētas pašvaldībā pārstāvētajām partijām.

Koalīcijai plānots piesaistīt Gods kalpot Rīgai (GKR) un Latvijas attīstībai (LA).

Arī kustības Par pārstāve Laima Geikina pieļāva, ka sliecas atbalstīt darba turpināšanu, nevis palikšanu opozīcijā.

“Diemžēl Progresīvie kolēģi neizrādīja atbalstu mūsu kompromisa variantiem,” atzina Geikina.

Ņemot vērā, ka trīs partiju blokam ir 20 deputātu balsis, GKR – piecas un LA – trīs, savukārt Par Rīgas domē ir divi deputāti, jaunveidojamai koalīcijai tiktu nodrošināta puse no 60 domes deputātu balsīm.

Atbalstu jaunajai koalīcijai paudis kādreizējais “JV” frakcijas deputāts Kaspars Spunde.

Atklāti atbalstu jaunajai koalīcijai pauž arī no Saskaņas aizgājušais neatkarīgais Rīgas domes deputāts Guntars Jirgensons.

Kopā ar šiem neatkarīgajiem deputātiem koalīcijai būtu 32 balsis. Savukārt vēl viens iespējamais koalīcijas partneris varētu būt Konservatīvās partijas pārstāvis Valters Bergs. Viņš aģentūrai LETA atzina, ka ir uzrunāts, taču konkrētu piedāvājumu neesot saņēmis.

Iespējams sarunas notiek vēl arī ar citiem domes deputātiem, līdz ar to atbalsts jaunajai koalīcijai var būt vēl lielāks.

Lasiet arī: Jaunveidojamai Rīgas domes koalīcijai varētu būt pat 33 domes deputātu atbalsts

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas