Par personas apzinātu inficēšanu ar HIV piemēro sabiedrisko darbu

Pirmās instances tiesa piemērojusi sodu Latvijā pirmajā krimināllietā par personas apzinātu inficēšanu ar HIV.

Rīgas pilsētas tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu un piesprieda sabiedrisko darbu uz 90 stundām. Apsūdzētais atzīts par vainīgu par to, ka laika posmā no 2013.gada aprīļa līdz 2014.gada aprīlim apzināti inficēja savu draudzeni ar cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV).

Rīgas Pārdaugavas prokuratūras prokurore tiesas debatēs lūdza piemērot apsūdzētajam brīvības atņemšanu, nosakot to nosacīti, tāpēc prokurore lūgs tiesu sagatavot pilnu spriedumu, lai lemtu par tā pārsūdzību.

Kā norāda prokurore, apsūdzētais, atklājot inficēšanos ar HIV, ar savu parakstu apliecināja, ka ir informēts un iepazīstināts ar inficētas personas tiesībām un pienākumiem, un apņēmās tos ievērot, proti, nodrošināt slimības tālāku neizplatīšanu un mudināt kontaktpersonas jeb seksuālos partnerus veikt HIV testu.

Tā vietā apsūdzētais par inficēšanos ar HIV nebrīdināja savu draudzeni, ar kuru vairākkārt stājās dzimumattiecībās, nelietojot nepieciešamos kontracepcijas līdzekļus. Apsūdzētā rīcības rezultātā cietusī meitene arī tika inficēta ar cilvēka imūndeficīta vīrusu.

Tiesa cietušās pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju apmierināja daļēji. Tiesa nolēma, ka apsūdzētajam kopumā jāsamaksā cietušajai kaitējuma kompensācija 50 000 eiro apmērā.

Šāda krimināllieta Latvijā ir pirmā, kura rezultējusies ar minētās personas saukšanu pie kriminālatbildības, pirmstiesas kriminālprocesa pabeigšanu un pirmās instances tiesas notiesājošu spriedumu, atzīmē prokuratūra.

Spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Lasiet arī: Arhibīskaps Vanags savā vietā gribētu redzēt kādu, kurš labāk izprot šo laiku un tajā dzīvojošos cilvēkus

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas