Pārtikas uzņēmums pieķerts maksājam «aploksnē»

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki veikuši deviņas kratīšanas saistībā ar «aplokšņu algām» kādā pārtikas produktu ražošanas un vairumtirdzniecības uzņēmumā. Tā nosaukums iestādes paziņojumā netiek minēts. 

Ir vien norādīts, ka uzņēmums nodarbojās ar gaļas un citu pārtikas produktu ražošanu un tirdzniecību. Nodokļu un muitas policijas pārvalde kriminālprocesu par «aplokšņu algu»  izmaksu uzsāka 2022.gada augustā.

Kratīšanas veiktas uzņēmuma telpās un noliktavās Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Jelgavā un Jēkabpilī.

To skaitā ir arī nereģistrētas noliktavas, tāpēc kratīšanās piedalījās arī Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki.

Tika izņemti mobilie tālruņi ar mobilo aplikāciju Whatsapp un Telegram sarakstēm, «aplokšņu algu» izmaksu saraksti, 220 paciņas ar cigaretēm bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kā arī «citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā», ziņo VID.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, nodokļu un muitas policisti noskaidroja, ka uzņēmums no 2020.gada janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu. Tāpat ir atklāts, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darba ņēmējiem tika izmaksāta skaidrā naudā. Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, par iespējamo grāmatvedības uzskaitē neuzrādītās darba samaksas izmaksāšanu. Kriminālprocesā divām personām piemērots statuss  persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Lasiet arī: VID atklājis vērienīgu «naudas mazgātuvi»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas