VID atklājis vērienīgu «naudas mazgātuvi»

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret septiņām personām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Kā norādīts VID Sabiedrisko attiecību daļas otrdien, 29.novembrī, publiskotajā paziņojumā, pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir noskaidrots, ka no 2019.gada janvāra līdz 2021.gada aprīlim tika izveidota organizētā grupa, kas veica noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu fiktīvu ārvalstu uzņēmumu banku kontos. Kriminālprocess (52 sējumi!) ir nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 195.panta trešajā daļa.

«Lielais apmērs» ir tiešām iespaidīga summa – 144 782 738 eiro un 4 889 580 ASV dolāri.

Organizētā grupa sniedza profesionālus pakalpojumus juridiskām un fiziskām personām – klientiem, slēpjot noziedzīgi iegūtu līdzekļu patieso izcelsmi, atrašanās vietu, piederību un kustību. Organizētā grupa lietoja īpaši izstrādātu un pielāgotu IT sistēmas programmatūras risinājumu, kuras ietvaros notika klientu meklēšana, saziņa ar klientu un organizētās grupas dalībnieku starpā.

Aizdomās turēto personu sešiem nekustamajiem īpašumiem, kuru kopējā vērtība ir ne mazāk kā 880 000 eiro, tāpat automobiļiem Audi Q8, Audi A1, Porshe Cayenne, Land Rover Sport un Lexus Rx450H, kuru kopējā vērtība ir ne mazāk kā 149 000 eiro, un naudas līdzekļiem 567 550 eiro apmērā ir uzlikti aresti «mantisko jautājumu risināšanai». 

VID atgādina: saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas