Pēdējā gada laikā jaunieši Latvijā biežāk un vairāk lieto alkoholu, secināts aptaujā

Vērtējot alkohola lietošanas izmaiņas pēdējā gada laikā, gandrīz trešdaļa aptaujāto jauniešu vecumā no 18 līdz 24 atzinuši, ka pēdējā gada laikā alkoholu ir sākuši lietot vairāk – apjoms ievērojami palielinājies 14%, bet nedaudz palielinājies 17%, bet starp tiem jauniešiem, kas lieto alkoholu, 39% ir palielinājies arī alkohola lietošanas biežums, tā secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.

Tikmēr 23% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem alkohola lietošanas apjoms nav mainījies, 26% tas ir samazinājies (apjoms ievērojami samazinājies – 20%, nedaudz samazinājies – 6%), bet vēl 20% respondentu šajā vecuma grupā alkoholu nelieto vispār.

Attiecībā uz alkohola lietošanas biežumu – 31% jauniešu tas nav mainījies, bet vēl 31% alkohola lietošanas biežums pēdējā gada laikā ir samazinājies (alkoholu lieto ievērojami retāk – 23%, alkoholu lieto nedaudz retāk – 8%).

Sabiedrībā kopumā alkohola lietošanas daudzums pēdējā gada laikā ir palielinājies 14% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, 34% tas nav mainījies, bet 26% alkoholu lieto mazāk, savukārt 24% alkoholu nelieto vispār, bet vēl 2% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Tikmēr alkohola lietošanas biežums to iedzīvotāju vidū, kas alkoholu lieto, ir palielinājies 18% iedzīvotājiem, 41% šajā ziņā nekas nav mainījies, 38% alkoholu sākuši lietot retāk, bet vēl 3% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

BENU Aptiekas Veselības monitoringu veica BENU Aptieka sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, šī gada oktobra beigās aptaujājot 1 005 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas