Vērtējot alkohola lietošanas izmaiņas pēdējā gada laikā, gandrīz trešdaļa aptaujāto jauniešu vecumā no 18 līdz 24 atzinuši, ka pēdējā gada laikā alkoholu ir sākuši lietot vairāk – apjoms ievērojami palielinājies 14%, bet nedaudz palielinājies 17%, bet starp tiem jauniešiem, kas lieto alkoholu, 39% ir palielinājies arī alkohola lietošanas biežums, tā secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.
Tikmēr 23% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem alkohola lietošanas apjoms nav mainījies, 26% tas ir samazinājies (apjoms ievērojami samazinājies – 20%, nedaudz samazinājies – 6%), bet vēl 20% respondentu šajā vecuma grupā alkoholu nelieto vispār.
Attiecībā uz alkohola lietošanas biežumu – 31% jauniešu tas nav mainījies, bet vēl 31% alkohola lietošanas biežums pēdējā gada laikā ir samazinājies (alkoholu lieto ievērojami retāk – 23%, alkoholu lieto nedaudz retāk – 8%).
Sabiedrībā kopumā alkohola lietošanas daudzums pēdējā gada laikā ir palielinājies 14% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, 34% tas nav mainījies, bet 26% alkoholu lieto mazāk, savukārt 24% alkoholu nelieto vispār, bet vēl 2% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.
Tikmēr alkohola lietošanas biežums to iedzīvotāju vidū, kas alkoholu lieto, ir palielinājies 18% iedzīvotājiem, 41% šajā ziņā nekas nav mainījies, 38% alkoholu sākuši lietot retāk, bet vēl 3% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.
BENU Aptiekas Veselības monitoringu veica BENU Aptieka sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, šī gada oktobra beigās aptaujājot 1 005 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.